Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí obsadili sportovci, konal se turnaj ve streetballu

Kdo měl v Novém Jičíně a okolí chuť hrát basketbal, zamířil na Masarykovo náměstí. Konal se zde turnaj v jeho pouliční formě, ve streetballu. Jeho tradice je tu dlouhá čtvrt století.

Streetballový turnaj pořádá v Novém Jičíně už čtvrt století zdejší basketbalový klub, následně ve spolupráci se Střediskem volného času Fokus. Zahrát si tři na tři může přijít každý, kdo má chuť se hýbat.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Město Nový Jičín je opět v pohybu, přivítali jsme všechny basketbalisty a basketbalistky na akci zvané Streetball, v letošním roce se přihlásilo 28 týmů, sportují v sedmi kategoriích, dokonce tady máme i jedno družstvo holek, tak jsme rádi.”

V předvečer konání turnaje zahrozilo počasí silným deštěm a lehce nabouralo lajnování hřišť na ploše náměstí.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Přípravy nebyly úplně jednoduché, počasí bylo proti nám, hřiště jsme museli malovat nadvakrát, ale jsou tady. Jsem ráda, že dneska už svítí sluníčko, i to, že není takové teplo, je pro ty hráče příjemné.”

Tradiční herní plochou turnaje je Masarykovo náměstí, pouze déšť jej může zahnat pod střechu zimního stadionu, a v loňském roce se konal roztroušeně na čtyřech různých plochách ve městě.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: ”Jsme rádi, že jsme se opět dostali na náměstí, počasí nám přeje. A jak vidíte, i starší ročník může hrát basketbal, takže jsme šli do toho po hlavě. Jsou tady hráči od nejnižší kategorie až po ty nejstarší a všichni mají chuť hrát a hlavně vyhrát.”
účastníci turnaje: 
“Je to výborná akce, jezdím tady pravidelně.”
“Máme ve skupině tři týmy, zatím jsme hráli jeden zápas, který jsme vyhráli, takže já jsem spokojený.”
“Já jsem tady poprvé a doufám, že si to nejvíc užiju.”
“Teď jsme vyhráli čtvrtý zápas po sobě.”
“My jsme zatím hráli tři a vyhráli jsme dva. Teď jsme jeden prohráli s klukama, kteří byli v podstatě o rok starší, ale zatím se nám daří dobře, jsem rád, že tady jsem, takže je to dobrý.”
Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Děláme to hlavně pro tu mládež, takže je to takové nepovinně povinná akce, hlavně to děláme pro ty děti.”

Výsledky turnaje jsou na webu a facebooku Střediska volného času Fokus.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy