Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koalice SPOLU představila kandidáty do Senátu, za Novojičínsko je to starostka Mořkova

Koalice Spolu představila v Moravskoslezském kraji své kandidáty do senátních voleb. Za obvod Novojičínsko je společnou kandidátkou starostka Mořkova Ivana Váňová.

Symbolicky, na Nádvoří Václava Havla v Novém Jičíně, oznámila koalice SPOLU kandidaturu Ivany Váňové do podzimních senátních voleb za obvod číslo 67 Novojičínsko. Tato žena je 13 let starostou Mořkova, v Senátu by se chtěl zaměřit na životní prostředí a sociální oblast.

Ivana Váňová (KDU-ČSL), starostka Mořkova, kandidátka do Senátu: “Já jsem se rozhodla k té kandidatuře do Senátu proto, že chci, aby v Senátu, byl slyšet hlas komunálního politika. Koalice SPOLU mi dává jistotu, že kandiduji za demokratické strany..”
Lukáš Curylo (KDU-ČSL), předseda krajského výboru, MSK: “Do voleb pouštíme kvalitní kandidáty, ať už z řad vysoké politiky, komunální sféry, podnikatelské sféry nebo regionální politiky.”
Radek Kaňa (ODS), předseda regionálního sdružení, MSK: “Mně velice těší, že došlo ke shodě mezi ODS, TOP 09 a KDU-ČSL na čtyřech kandidátech pro senátní volby. Já jsem rád, že ta shoda byla jednoznačná.”
Herbert Pavera (TOP 09), předseda krajské organizace, MSK: “Napříč všemi městy a vesnicemi se snažíme dělat společné koalice, a jsem rád, že i v Moravskoslezském kraji budou kandidovat čtyři kandidáti za kolaci SPOLU.”

Za Bruntálsko tedy koalice SPOLU nominovala do boje o Senát Pavlu Löwenthalovou, za Ostravu - město Zdeňka Nytru a za obvod č. 73 Frýdek-Místek kandiduje Stanislav Folwarczny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy