Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pivobraní se vrací už tuto sobotu, nabídne řadu novinek

Nový Jičín zažije po dvouletém půstu první velkou letní slavnost, na náměstí se bude konat Pivobraní. Festival nabídne více než 100 druhů piv, kulturní program a také třeba jízdu parním vlakem.

Festival zlatavého moku se opět vrací na Masarykovo náměstí. 8. ročník Pivobraní vypukne v sobotu 25. června v 11 hodin.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Můžeme se těšit na tři desítky pivovarů nejen z našeho regionu, ale také ze zahraničí, a na bohatý doprovodný a kulturní program. Mohu zmínit hlavní hudební hvězdy festivalu, mezi kterými jsou Stromboli, Monkey Business nebo Support Lesbiens. V rámci Pivobraní také oslavíme desetileté výročí partnerství s německým městem Ludwigsburg, na náměstí vystoupí citerový ludwigsburský sbor a lidé budou moci ochutnat pivo z jejich místního pivovaru.”

Své produkty přivezou i další zahraniční pivovary z partnerských měst Nového Jičína. Na náměstí se tak bude točit než 100 druhů piv a chybět nebudou různé gastro speciality.

Pivobraní se tedy vrací ve své klasické podobě, ovšem s mnoha novinkami. Návštěvníci se budou moci vydat historickým autobusem na právovárečnou jízdu. Parní vlak zase připomene 142. výročí vybudování železnice z Nového Jičína do Suchdolu nad Odrou. Jezdit bude od 9 do 16 hodin. Poprvé bude součástí Pivobraní také jarmark.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Také bude představena koncepce vratných kelímků. Město Nový Jičín nakoupilo pro akce města 30 tisíc vratných kelímků se zajímavým designem.”

Vratné kelímky se už dříve na Pivobraní objevily, ale byly zapůjčené. Na těch novojičínských budou vyobrazeny zdejší historické stavby a také lidé. Soutěživci, muži i ženy, se mohou zapojit do královské pivní soutěže v páce, které proběhne ve spolupráci se zdejším armwrestlingovým klubem. Doprovodný program nabídne i další soutěžní atrakce v herní zóně. Veškeré informace jsou na webu pivobraninj.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail