Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní Olympijský běh vyvolával v Novém Jičíně radost z pohybu

Součástí největší běžecké akce v České republice, kterou pořádal Český olympijský výbor, se stali i žáci novojičínské praktické školy. Postavili se na start Olympijského běhu a podpořili myšlenku letošního ročníku - Probudit v dětech radost z pohybu.

Závodní dráhou pro školní Olympijský běh se v Novém Jičíně staly chodníky ve Smetanových sadech. Na startovní čáře stály děti s lehčím a středním mentálním postižením, které jsou žáky zdejší Praktické školy a Odborného učiliště. Závod byl odstartován pro všechny účastníky v republice společně prostřednictvím rádia.

Andrea Havlíková, zástupce ředitele OU a PrŠ Nový Jičín: “Rozhodli jsme se zapojit do této celorepublikové výzvy “Probudit radost z pohybu v dětech”. Takže jsme zorganizovali tady v parku pod záštitou města Olympijský běh. Účastní se toho celá škola, běžců je 37.”

Všichni zdolali trasu o délce půl kilometru.

Karel Kyncl, žák OU a PrŠ Nový Jičín: “Mám z toho velkou radost, připravoval jsem se na to od té doby, co jsem se o tom dozvěděl, jsem rád, že jsme vyhrál. Sportuju rád, běhám, posiluju.”
Veronika Jakubová, žákyně OU a PrŠ Nový Jičín: “Dobře se mi běželo. Ale nemám ráda sport.”
Alice Obrátilová, žákyně OU a PrŠ Nový Jičín: “Běhání mám moc ráda, trénuju na olympiádu do Frýdku-Místku. Moc se na to těším. Běh je můj koniček.”

V cíli dostal každý účastník na památku na krk medaili a diplom. Do Olympijského běhu se praktická škola zapojila vůbec poprvé, a vzhledem k nadšení těchto mladých sportovců to určitě nebylo naposledy.

Nahlásit chybu


K tématu