Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školní Olympijský běh probudil v dětech radost z pohybu

Součástí největší běžecké akce v České republice, kterou pořádal Český olympijský výbor, se stali i žáci novojičínské praktické školy. Postavili se na start Olympijského běhu a podpořili myšlenku letošního ročníku - Probudit v dětech radost z pohybu.

Závodní dráhou pro Olympijský běh se staly chodníky ve Smetanových sadech. Na startovní čáře stály děti s lehčím a středním mentálním postižením, některé v kombinaci i s tělesným handicapem, které jsou žáky zdejší Praktické školy a Odborného učiliště. Závod byl odstartován pro všechny účastníky v republice společně prostřednictvím rádia.

Andrea Havlíková, zástupce ředitele OU a PrŠ Nový Jičín: “Rozhodli jsme se zapojit do této celorepublikové výzvy “Probudit radost z pohybu v dětech”, protože v těch dvou letech covidu jsme neměli šanci sportovat. takže jsme zorganizovali tady v parku pod záštitou města Olympijský běh. Účastní se toho celá škola, běžců je 37.”

Všichni zdolali trasu o délce půl kilometru.

Andrea Havlíková, zástupce ředitele OU a PrŠ Nový Jičín: “Máme asistenty, tak zvané vodiče, takže to zvládnou, trasu si předem prošli, aby věděli, jak bude dlouhá, do čeho půjdou a všichni se na to nesmírně těší.”

Jako první proběhl cílem Karel Kyncl.

Karel Kyncl, žák OU a PrŠ Nový Jičín: “Mám z toho velkou radost, připravoval jsem se na to od té doby, co jsem se o tom dozvěděl, jsem rád, že jsme vyhrál. Sportuju rád, běhám, posiluju.”
Filip Pospěch, žák OU a PrŠ Nový Jičín: “Já jsem docela rád, že jsem vyhrál druhé místo, nečekal jsem to.”
Zdeněk Španihel, žák OU a PrŠ Nový Jičín: “Občas si jdu takto zaběhat, líbilo se mi to, třetí místo je dobré.”

Ale stejně tak si ovace zasloužili i ti, kdo se objevili na konci běžeckého pole.

Veronika Jakubová, žákyně OU a PrŠ Nový Jičín: “Dobře se mi běželo. Ale nemám ráda sport.”
Alice Obrátilová, žákyně OU a PrŠ Nový Jičín: “Běhání mám moc ráda, trénuju na olympiádu do Frýdku-Místku. Moc se na to těším. Běh je můj koniček.”

Všichni účastníci běhu dostali na krk medaili, diplom a drobný dárek.

Do Olympijského běhu se novojičínská praktická škola zapojila vůbec poprvé, a vzhledem k nadšení těchto mladých sportovců to určitě nebylo naposledy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy