Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Konal se festival piva, dobré zábavy a oslav přátelství

V Novém Jičíně se konalo Pivobraní. Lidé zaplnili náměstí, aby mohli ochutnávat až sto druhů piv. Součástí byly koncerty, pivní soutěž a také připomínka partnerství s německým Ludwigsburgem.

Pivní festival se v Novém Jičíně konal po osmé, na Masarykovo náměstí se vrátil po dvouleté pauze a nabídl prostřednictvím 30 minipivovarů více než 100 druhů piv.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Pro nás je to neskutečný pocit, měli jsme oslavit desetileté výročí, vracíme se o dva roky zpátky a jsem neskutečně rádi, že lidé přišli, že nám přijely pivovary, že pivovary neskončily. Rozšířili jsme i gastrozonu, jelikož s pitím roste i hlad a také musím zmínit královskou pivní soutěže, kterou převzal tým armwrestlingu.”
návštěvníci akce: 
“Chodíme tady pravidelně, jsme spokojeni, jinak bychom tady nebyli.”
“Jsme pravidelní účastníci pivních soutěží.”
“Je tu i vynikající bavorská kapela, spousta dobré muziky.”

Pivobraní bylo ale také oslavou výročí partnerství mezi Novým Jičínem a německým městem Ludwigsburg. Smlouva o partnerství mezi oběma městy byla podepsána před 10 lety, vztahy mezi nimi se ale začaly vytvářet od roku 1991. Oba starostové událost stvrdili naražením sudu piva.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Největší zásluhu na tomto partnerství má bývalý starosta Pavel Wessely. Toto město je na naše město již historicky navázáno. Při odsunu německých občanů z Nového Jičína se tito kumulovali právě na území Ludwigsburgu.”
Mathias Knecht, starosta Ludwigsburgu (Německo): “Přátelství mezi Novým Jičínem a Ludwigsburgem samozřejmě trvá dlouhodobě a jsme na to velmi hrdí. Nový Jičín je krásné město, dnešní akci provází výborné počasí, skvělá organizace, jsme velmi spokojeni a rádi se tu zase vrátíme.”

Na pivní slavnosti nechyběla ani Královská pivní soutěž ve spolupráci s novojičínským armwrestlingovým klubem.

Jaroslav Sládek, viceprezident České asociace armwrestlingu: “Bude spočívat v tom, že se přihlásí dvanáct mužů a žen, do finále se probojují dva a při závěrečném souboji budou mít na zádech pivní šerpu s pivním sudem, ženy nižší váhu, muží vyšší. Střetnou se spolu a vítěz bere vše.”

Mimo soutěž se v Novém Jičíně sešla dospělá i juniorská česká armwrestlingová elita, mezi kterou patří i zdejší borci. Kdo nechtěl soupeřit, mohl si s nimi zkusit páku jen tak.

O zábavu bylo postaráno také v herní zóně a v dětském koutku Rodinného centra Mozaika, které do svého programu zapracovalo jednu z novinek letošního Pivobraní - novojičínské vratné kelímky. Město pořídilo vlastních 30 tisíc kelímků se speciálním designem, který obsahuje šest historických staveb. Mozaika vytvořila na toto téma soutěžní hru.

Zuzana Rosová, RC Mozaika: “Na té rodinné stezce budou hledat šest dominant, které jsou i na kelímku. Je to například Žerotínský zámek, mariánský sloup nebo kostel Nanebevzetí Panny Marie. Cílem je vyluštit tajenku a dát pojmenování jedné postavičce z kelímku.”

Dalším poprvé letošní pivní slavnosti byl doprovodný jarmark, jízdy parním vlakem nebo dobovým autobusem po právovárečných místech v Novém Jičíně.

Nedílnou součástí akce byly koncerty. Vystoupily například kapely Kiss forever, Stromboli, Monkey Bussines a Support Lesbiens.Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail