Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavci v Novém Jičíně odstartovali první ročník velké ceny ve venkovním bazénu

Venkovní bazén v Novém Jičíně byl dějištěm 1. Velké ceny v plavání. Ve vodách klasické padesátky soupeřilo na 300 závodníků z Moravy, Slovenska a Maďarska.

V České republice neexistuje mnoho venkovních padesátimetrových bazénů, ve kterých by se mohly konat závody. Jeden z nich je ale právě v Novém Jičíně. Poprvé tu povel ke startu zazněl v roce 1985, podruhé v roce 1991 a pak po třiceti letech vloni. Ten zahájil novodobou tradici - Velkou cenu Nového Jičína.

Jakub Minář, předseda Plaveckého klubu Nový Jičín: “Máme první ročník závodů Velké ceny Nového Jičína, po docela povedeném nultém ročníku, který byl loni, se nám přihlásilo 300 plavců. Vidíme tady žáky nejlepší z našeho kraje, kteří jedou na olympiádu dětí, vidíme i dospělé.”

Kromě klubů z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje dojeli také plavci ze Slovenska a Maďarska.

Kristýna Fabíková, Plavecký klub Nový Jičín: “Moc se mi to líbí, takové závody nejsou časté, venku je to výjimečné, většinou to nebývá, a je dobré, že nám vyšlo počasí.”
Josef Minář Plavecký klub Nový Jičín: “Já si myslím, že na tom venkovním bazénu je to dobré, protože se dobře dýchá. Je to dlouhý bazén, já jsme spíše lepší na ty krátké, ale jinak jsou to super závody.”

Pořádající klub bral tyto závody i jako trénink v rámci finišují přípravy na mistrovství republiky dospělých, na které je nominováno 11 zdejších plavců.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy