Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby otevřely brány svého areálu veřejnosti

Technické služby zpřístupnily svůj areál veřejnosti. Otevřely dílny, sklad soli nebo třídičku plastů. Kdo chtěl, mohl se posadit do vozů, které se podílí na úklidu města a péči o zeleň.

Veřejnosti se na jeden den otevřel areál technických služeb na ulici Suvorovova. Den otevřených dveří se tu konal vůbec poprvé.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Organizace má tento rok 35 let od svého založení a to byl také jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří. Takovým záměrem akce bylo v co nejširším měřítku představit veřejnosti a také dětem rozsah činnosti, kterým se technické služby zabývají.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V technických službách došlo za poslední tři roky k řadě podstatných změn, od změny organizačního řádu, přes využití personálních sil přes více středisek až po tendrování pohonných hmot, služeb, energií a systematické obnově techniky. Výsledkem je mimo jiné také několikanásobné zhodnocení tohoto výsledku v penězích, kdy technické služby po několika letech zažily kladný hospodářský výsledek.”

Zaměstnanci technických služeb návštěvníkům předvedli techniku jednotlivých provozů, například místních komunikací, odpadového hospodářství a veřejné zeleně.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Nepředstavovali jsem jen techniku, ale taktéž zázemí technických služeb, kde jsme otevřeli a dali k dispozici jednotlivé provozy. Jednalo se o dílnu údržby, dřevodílnu, kde dochází k přípravě materiálů k provádění údržby například i dětských hřišť.”

Lidé také mohli nahlédnout do skladu soli a náhradních dílů a do haly s provozem třídičky plastů. Děti si v interaktivním stánku zkoušely vytvořit drobné dekorace nebo si zábavnou formou prověřily znalosti v oblasti ekologie a životního prostředí.

Den otevřených dveří v technických službách využilo k návštěvě více než 300 lidí, dospělých i školáků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy