Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín dokončuje startovací byty, radnice spustila evidenci zájemců o nájem

Rekonstrukce domu K Archivu v Novém Jičíně na startovací byty pro mladé začala loni v červenci. Po roce stavebních prací se uvnitř začínají rýsovat hotové bytové prostory. Radnice spustila evidenci zájemců o jejich nájem.

Čtyřpodlažní dům v Novém Jičíně, známý dříve jako Dům sester, který sloužil jako ubytovna pro zdravotnický personál, se po roce stavebních prací postupně vykresluje do podoby svého nového využití - bytového domu pro mladé lidi.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato stavba finišuje do svého závěru. Vzniká zde 39 nových bytů 2+kk. Tyto byty bude město provozovat v režimu startovacích bytů pro mladé."

Kritéria jsou zveřejněna na webových stránkách města. Tím podstatným je věk žadatele do 35 let.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Podle podmínek Moravskoslezského kraje, které byly krajem jako dárcem tohoto objektu schváleny, by to startovací nájemné mělo být do osmdesáti procent tržního nájemného. My jsme si nechali zpracovat znalecký posudek, cena nájmu, která bude jednotná pro budoucí obyvatele, je 115 korun za metr čtvereční a měsíc.”

Vzhledem k výměře bytů, která je do 49 metrů čtverečních, se cena nájmu bude pohybovat mezi pěti až pěti a půl tisíci korun bez energií.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Termín pro provedení díla se prodloužil asi o měsíc z důvodu nepředvídaných víceprací a změnách na stavbě.”

Cena stavby je 61, 2 milionu korun bez daně. Předpokladem je, že bydlet by se zde mohlo začít od 1. ledna 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail