Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Objem peněz na dotace bude příští rok větší

Město v příštím roce rozdělí v dotačních programech o zhruba 5 milionů korun více než letos. Celková částka na podporu například sportu, kultury a sociální oblasti bude bezmála 31 milionů korun.

Objem finančních prostředků z rozpočtu města, který podpoří programové dotace pro rok 2023, schválilo zastupitelstvo na své poslední schůzi. Částka je vyšší, než jakou město v dotačních programech rozděluje v letošním roce, což je 26 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkový objem finančních prostředků, který zastupitelstvo schválilo vyčlenit na tuto oblast je 30, 8 milionů korun, což je zhruba o 4,8 milionu více než v roce 2022. Reagujeme zejména na situaci týkající se všeobecného zdražování a inflace, masivně podporujeme jak sociální oblast, tak rozvoj sportu, respektive provoz a údržbu, kde identifikujeme na základě individuálních žádostí a komunikace s představiteli těchto spolkům, že provozní náklady rostou.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedná se o podporu sportu, kultury, sociálních služeb, životního prostředí a podporu pro zachování kulturních památek. Nejvyšší nárůst objemu finančních prostředků je v oblasti sociální, kde dochází k navýšení z 6, 5 milionu korun na 8,4 miliony. Jen tak pro zajímavost, na sport bude město přispívat částkou 18 milionů korun.”

To je tedy skoro o dva miliony více.

Co se týče podpory sportu, schvalovalo červnové zastupitelstvo také individuální dotaci tělovýchovné jednotě.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Občané možná zaznamenali, že už se několik let mluvilo o tom, zda rekonstruovat nebo nerekonstruovat hřiště s umělou trávou. Ty náklady jsou zhruba ve výši 12 milionů korun, tak se čekalo, zda se tělovýchovné jednotě podaří získat dotaci od Národní sportovní agentury. Konečně to vypadá velmi nadějně, že by dotaci měla získat, tak se město rozhodlo financovat tu zbývající část. Město tedy bude financovat 3. 9 milionu korun. Takže to vypadá, že na podzim bychom se mohli dočkat nového hřiště s umělou trávou.”

Další individuální finanční podpora, kterou zastupitelé také odsouhlasili, zainvestuje přesun sgrafita z 60tých let ze zídky na ulici Máchově. Stěnu, na které se tato neoficiální památka nachází, bude při stavebních úpravách majitel nemovitosti bourat. Město na její přeložení přispěje částkou 450 tisíc korun, dalších 400 tisíc přidá Moravskoslezský kraj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy