Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté apelovali na cyklisty, aby na kolo vždy vyrazili s přilbou

Policisté v Novém Jičíně apelovali na cyklisty, aby přilba byla automatickou výbavu všech, nejen pro ty do 18 let. V preventivní kampani je podpořil i BESIP.

Novojičínské stanoviště pro celorepublikovou preventivní kampaň “Na kole jen s přilbou” zvolili policisté a zástupce BESIPU u startu cyklostezky Koleje. Lidem, kteří tudy projížděli, vysvětlovali, jak jim přilba může pomoci ochránit zdraví.

Marika Jeličová, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Cyklisté do 18 let mají povinnost nosit cyklistickou přilbu ze zákona. Ale my se touto kampaní snažíme upozornit i dospělé cyklisty, jaký velký význam má ta přilba v případech různých kolizí a nehod.”
cyklisté: 
“Jednou jsem jel na kole, nedal jsem pozor, ohlédl jsem se dozadu a narazil jsem do sloupu. Hned na druhý den jsem šel kupovat přilbu.”
“Prověrka dopadla dobře, nedostal jsem pokutu, tak je to v pořádku. Přilba je pro mně povinná výbava, kdysi mě srazilo auto a dost mi to pomohlo.”
Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP: “V rámci naší kontaktní kampaně se snažíme cyklisty upozornit i na nutnost povinné výbavy při pohybu na cyklostezkách. Často se stává, že mají nová moderní kola, která mnohdy nebývají vybavena odrazkami. Tak tu pro ně máme i nálepky, které si mohou umístit na ten rám.”

Cyklisté si také mohli vyzkoušet díky speciálně upraveným brýlím, jaké to je, když sednou na kolo s jednou promile alkoholu v krvi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail