Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto v Hollywoodu prospělo více než dvacítce novojičínských dětí

Část letošních prázdnin mohly některé děti prožít jako v Hollywoodu. Takový byl námět tábora, který pořádalo město. Nešlo ale jen o letní zábavu, účastníky pobytu doporučil orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Rekreační areál ve Skalici na Frýdecko-místecku se na deset prázdninových dnů proměnil ve slavný filmový svět. Na letní tábor tu vycestovalo 24 dětí ve věku sedm až patnáct let, které jsou z různých důvodů v péči orgánu sociálně-právní ochrany dětí.

Kateřina Melicharová, vedoucí tábora, Centrum sociálních služeb Ostrava: “Tábor máme v letošním roce v duchu Hollywood aneb Cesta filmovým chodníkem slávy. Vždycky ráno vyhlásíme nějaké téma filmu, třeba komedie, horory nebo dobrodružný, a děti večer v týmech předvedou nějaké scénky a jako vedoucí máme připraven štáb, režisér, produkční, klapka, celebrita, a následně scénky hodnotíme.”
účastníci tábora: 
“Hrajeme tady hry, chodíme k řece, předevčírem večer jsme byli na výšlap a šli jsme zpátky s vysílačkami, je to tady prostě skvělé.”
“Je dobré, že se tu potkám s kamarády z minula. Líbí se mi, že můžeme spát pod širákem.”
“Spaní pod širákem je fakt dobré, můžeme se jít ochladit do řeky a je tu plno zábavy.”
“Jsem tu podruhé a líbí se mi, že jsou tady super vedoucí, kteří nám rozumí, co nás baví a nebaví.”
“Baví mě hry a hlavně, když chodíme k řece.”
“Baví mě, když děláme na večer ty scénky. Je to tady sranda, všechno se mi líbí.”

Součástí tábora jsou ale také aktivity, které na běžných pobytech nebývají, a to terapeutické a preventivní činnosti.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Jsou to děti, u kterých pokládáme za žádoucí, aby se zapojily a byly se svými vrstevníky v jiném prostředí. Ten tábor vnímáme jako součást sociální práce s dítětem a rodinou, má i určitou terapeutickou náplň. Jsou zde k dispozici psychologové, sociální pracovníci a jsou tu k dispozici dětem v případech, že se otevřou nějaká bolavé témata a problémy. Jsou schopni to s tím dítětem hned na místě rozebrat, pomoci a nastínit mu nějaké řešení.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče financování tohoto tábora, tak jde z rozpočtu města. V letošním roce se nám opět podařilo získat sponzorský dar ve výši 50 tisíc korun. Samozřejmostí je i příspěvek rodiny který je v dané výši symbolický, ale i rodina přispívá na pobyt svých dětí.”

Pořadatelem tábora je od roku 2003 město, zajišťuje jej Centrum sociálních služeb Ostrava, sociálně aktivizační služba Nový Jičín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy