Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domácí kapelu si publikum Novojičínského léta užilo i mezi kapkami deště

Novojičínské kulturní léto odstartovalo v polovině května a nabízí programy až do konce září. Jeden ze srpnových pátků na Masarykově náměstí patřil i domácí kapele Acoustic Velvet.

Déšť, hrozba bouřky - a přesto příznivci kapely Acoustic Velvet nenechali novojičínské muzikanty na Masarykově náměstí osamocené. Přišli si v jejich podání poslechnout zejména populární covery.

Vojtěch Novák, Acoustic Velvet: “My jsme dneska vybrali zahraniční věci, abychom se trošku odlišili od kapely, která bude hrát po nás. Jsou tam rytmičtější a rapovější věci, protože si myslím, že to publikum na to dnes bude naladěné.”
Michal Baroň, Acoustic Velvet: “Vznikli jsme v roce 2015 jako kapela Red Velvet, tvořili jsme vlastní věci, ale vzhledem k tomu, že se nám pořád měnil kytarista, tak jsme si po dvou letech řekli, že budeme hrát covery. Od roku 2017, s menší pauzou, jsme se vrátili na pódia. Jsme zkušení muzikanti a hlavně hudbu milujme a proto to děláme.”

Novojičínské kapely bylo letos na domácí půdě možné slyšet například na Čarodějnicích, Pivobraní nebo bude příležitost 24. září na akci Skalky oldies rock. Acoustic Velvet zahrál v dubnu na Pruhovaném plese Střediska volného času Fokus.

Michal Baroň, Acoustic Velvet: “Těch akcí, kdy je prostor pro takové kapely, jako jsme my, tady moc není.”
Vojtěch Novák, Acoustic Velvet: “Máme rádi výjezdy, je to takové zpestření, ale tady u nás je to taková pohoda.”

Po 45 minutách vystřídala na pódiu Acoustic Velvet popová kapela Poetika z Vysočiny.
V rámci Novojičínského léta se ještě v pátek 26. srpna koná na Masarykově náměstí koncert kapely Laura a její tygři, následuje 9. a 10. září městská slavnost a 28. září ukončí letní produkci Svatováclavská jízda.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy