Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zaparkovat na novojičínském sídlišti Dlouhá bude od listopadu snazší

V Novém Jičíně vznikne do konce listopadu dalších téměř padesát nových parkovacích míst. Město je vybuduje v oblasti jednoho z největších sídlišť na ulici Dlouhá.

Stavba nových parkovacích míst v Novém Jičíně se dotkne úseku ulice Dlouhá směrem od kruhového objezdu na Palackého po křížení s ulicí Budovatelů. Nově tu v listopadu zaparkuje téměř 50 vozidel.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Celkově bude vybudováno 24 podélných a 23 kolmých stání, součástí budou i výsadba stromů a dojde i k přeložení stávajícího chodníku. Celková cena díla je 3 miliony korun bez DPH.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to další z kroků, kterým naplňujeme koncepci parkování, kterou jsme zpracovali na začátku volebního období. Ta parkovací místa budou všechna vodopropustná, mezi nimi budou štěrkové záhony s minimální údržbou a vysazeny tu budou nové stromy.”

Stavba začne ke konci září a potrvá 10 týdnů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vnímáme, že sídliště Dlouhá, jako jedno z největších na území Nového Jičína, se potýká s nedostatkem parkovacích míst. V minulém roce bylo vybudováno parkoviště v blízké lokalitě za bytovými domy Dlouhá 8 až 14.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “V nejbližší době se plánuje také výstavba nového parkoviště na ulici Vančurova.”

Kromě toho město plánuje také výstavbu etážového stání vozidel, a to jako součást revitalizace dalšího sídliště na ulici Nerudova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy