Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalová hala s novou palubovkou ctí barvy klubu

Basketbalisté se před startem další sezony dočkali nové palubovky. Díky akustickým obkladům se změnil také interiér sportovní haly, která byla postavena před půl stoletím.

Nová palubovka a obklady stěn, které mají akustickou funkci, změnily po mnoha letech vzhled basketbalové haly. Po zhruba tříměsíční rekonstrukci už uvnitř trénují všechny týmy, od mládeže po hlavní áčko, a v novém prostředí rozjíždí své soutěže.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín: “Řekl bych, že máme nejkvalitnější palubovku, která je v současné chvíli na trhu, je to finská palubovka. Navíc jsme měnili absolutně celou skladbu podloží, která pod tím je, všechno je nové. To gro je ta palubovka, ale ta hala se vlastně změnila celá, takže veškeré obklady původní z roku 1970, byly nahrazeny akustickými obklady. “

Opravené a nově natřené jsou tribuny a sedačky. Interiér nyní barevně odráží oranžovo bílé dresy domácích hráčů.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Tak určitě, člověk k tomu má zase trošku jiný vztah a nějakou úctu, že netrénuje jen tak v nějaké hale, ale v uvozovkách v naší domácí.”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Palubovka neklouže, říkají kluci. Myslím si, že docela hodně pruží, takže je určitě šetrnější k organismu a nemuselo by z nějakého přetížení a běhání po tvrdém být moc úrazů. I ta akustika se zlepšila je to takové více basketbalové, ještě více, než to bylo.”
Jan Kelar, hráč BC Nový Jičín: “Hraje se skvěle, nová palubovka, jde to cítit. Předtím byla opravdu poškozená, takže to bylo až nebezpečné, když člověk spadl. I ten interiér, má to nový design po tak dlouhé době, hraje se skvěle.”
Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “Je to super, líbí se mi to, doufám, že na nové palubovce av tomto novém prostředí prokážeme roli favorita a vyhrajeme nad Zlínem.”

Rekonstrukce haly si vyžádala zhruba 12 milionů korun. Basketbalovému klubu, který je provozovatelem sportoviště, se na ni podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury ve výši sedm milionů korun. Necelých 5 milionů korun spolufinancovalo město jako vlastník objektu.

Hala byla postavena počátkem sedmdesátých let. Samotná palubovka byla částečně opravena v roce 2016, kdy se rekonstruovala střecha celého objektu, uvnitř haly stálo lešení a povrch při tom značně utrpěl.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy