Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie novými videi varuje před sdílením intimních fotografií

Na problematiku sdílení intimních dat a podvodů na internetu upozorňují nová videa, která krajští policisté představili v rámci preventivního projektu PORADCE, policejní rádce pro bezpečný život. Viděli už je také někteří žáci novojičínských škol.

Preventivní projekt moravskoslezské policie s názvem PORADCE policejní rádce pro bezpečný život odstartoval v roce 2020 a obsahuje 16 edukačních videí. Teď k nim přibyla dvě nová. Policejní preventistka je představila během přednášky před učni oboru stavební práce Střední školy technické a zemědělské v Novém Jičíně.

Marika Jeličová, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Tato dvě nová videa, která jsou financována z programu prevence kriminality ministerstva vnitra, se věnují tématům sdílení intimních a osobních dat v digitálním prostředí a druhé video se věnuje podvodným jednáním na internetu.”

Po shlédnutí prvního videa o vydírání pomocí intimních fotografií sdílených na internetu kluci reagovali následovně:

učni SŠ technické a zemědělské Nový Jičín: “Bylo to v pohodě, mohli jsme se alespoň dívat Je to všechno o psychice, co mezi sebou mají kluci a holky.”
“Já jsme zažil už docela dost věcí. A jo, poučím se.”
Renáta Návratová, metodička prevence, SŠ technická a zemědělská NJ: “Na naší škole se v podstatě kumulují žáci, kteří mají často problémy s nějakými přestupky. Policistka jim přesně vysvětli, co mohou čekat, když nějaké problémy nastanou.
Marika Jeličová, PČR ÚO Nový Jičín, oddělení prevence: “Tato nová preventivní videa jsou především zacílena i na tu mládež ve věku 15+, protože tito mladí lidé v tom digitálním prostředí na internetu tráví spoustu času.”

Všechna videa z projektu PORADCE policejní rádce pro bezpečný život jsou volně přístupná na YouTube kanálu Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy