Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně jedná o vedení současná koalice, zatím podepsala memorandum o společném postupu

V Novém Jičíně se na vedení radnice domlouvá čtyřkoalice, která město řídila i uplynulé volební období. Zatím podepsala memorandum o tom, že spolu bude jednat, a stanovila termín, do kdy by měla být uzavřena koaliční smlouva.

Výsledkem povolebních vyjednávání v Novém Jičíně je v tuto chvíli Memorandum o společném postupu a přípravě koaliční smlouvy. To podepsali hnutí ANO, Strana zelených, která šla do voleb v koalici s Piráty, TOP 09 a STAN, a dále ODS a KDU-ČSL.

Václav Dobrozemský, lídr ODS, Nový Jičín: “Memorandum je procesní krok, který vymezuje, že strany stávající radniční koalice budou spolu jednat, Je tam vymezen termín, do kdy by měla být podepsána koaliční smlouva nebo by ten formát měl padnout.”
Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011, Nový Jičín: “Časový rámec, který jsem si stanovili, je do 19. října, kdy by měla být podepsána koaliční smlouva. Další otázkou je vyřešit personálie, co se týče vedení města a to nejdůležitější je ten průnik volebním programem.”
Ondřej Syrovátka, lídr ZELENÝCH s Piráty, TOP 09 a STAN, Nový Jičín: “Během těch jednání jsme dostali dvě nabídky na spolupráci. Jedna z nich ale obsahovala spolupráci s SPD a KSČM, což je pro nás nepřijatelné, protože my odmítáme spolupracovat s těmito extremistickými stranami. A druhá nabídka, kterou jsme dostali byla právě z ANO, ODS a KDU-ČSL.”
Jaroslav Perútka, lídr KDU-ČSL, Nový Jičín: “Memorandem jsme zahájili vyjednání o možných průnicích tak, abychom prosadili co nejvíce ze svého programu. Ty programy byly docela podobné, takže věříme, že se podaří najít co nejvíce společných bodů.”

Pokud se do 19. října těmto čtyřem subjektům podepsat koaliční smlouvu nepodaří, začnou vyjednávání nanovo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy