Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportoviště na Dlouhé bude pro školáky i veřejnost

Rekonstrukce hřiště za základní školou na Dlouhé ulici se blíží ke konci. Vzhledem k asi měsíčnímu zpoždění stavby si na něm ale žáci zaběhají až na jaře příštího roku.

Sportoviště za školou na Dlouhé ulici bylo již delší dobu v neutěšeném stavu, byla zde jen škvárová běžecká dráha a uprostřed zastaralé volejbalové hřiště s antukou. Jeho rekonstrukce v moderní areál začala v červnu a teď se blíží ke svému konci.

Hotova měla být 19. října, nicméně stavba má asi měsíční skluz.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Určitě nám spadne velký kámen ze srdce, když se stavba dokončí. Víme, že podzim byl velmi deštivý a fakticky využívat začneme hřiště až na jaře.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ten termín dokončení je nyní stanoven asi na půlku listopadu. Vzhledem k tomu, že už asi úplně nebude sezona na cvičení venku, tak předpokládám slavnostní otevření na jaře i s veřejností. To byl původní záměr, aby to hřiště nebylo jen pro školu, ale i pro veřejnost. Výhodou je, že poblíž je sídliště Dlouhá a sídliště Loučka, takže z obou těchto lokalit bude možné na to hřiště chodit v odpoledních hodinách cvičit.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “V zásadě bych chtěl, aby ve tři hodiny už byl areál k dispozici veřejnosti, do večera, podle toho jak povolí podmínky, jiné to bude v květnu, jiné to bude v září.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “To hřiště pokrývá široké věkové spektrum dětí, to znamená jak míčové sporty na hřišti, tak běžecký ovál, je tady spousta herních prvků pro děti z družiny i z naší mateřské školy. Pak jsou tady i workoutové posilovací prvky.”

Kolem tartanové dráhy a sektorů pro některé atletické disciplíny tu přibyla také inline dráha pro bruslaře, jsou tu streetballové koše nebo i zastřešené zázemí pro sportovce.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Celkové náklady byly 17 milionů 200 tisíc korun bez DPH. Což je o 4,3 milionu méně, než byla předpokládaná cena zakázky, takže díky výběrovému řízení se podařilo cenu zlevnit. Zkoušeli jsme žádat i o dotaci, ale tam byla změněna pravidla, takže jsme nakonec žádat nemohli. Nicméně máme v zásobě další dvě hřiště na škole Komenského 66 a Jubilejní, kde máme hotovy projekty a čekáme, jestli nějaké dotace budou, a rádi bychom je v nejbližší době také zrekonstruovali.”

Prioritu má sportoviště za Komenského školami, kde bude dominantou umělý fotbalový trávník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy