Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín beze změny, starostou je opět Stanislav Kopecký

V Novém Jičíně proběhlo ustavující zastupitelstvo. Hlasováním potvrdilo podepsanou koaliční smlouvu - starostou zde na následující čtyři roky zůstává Stanislav Kopecký.

Další čtyři roky bude Nový Jičín řídit vítěz voleb, hnutí ANO, které dle hlasování ustavujícího zastupitelstva obsadilo křeslo starosty. Tři posty místostarostů získali zástupci koaličních partnerů - Strana zelených, která šla do voleb s Piráty, TOP 09 a STAN, a dále ODS a KDU-ČSL.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Chtěl bych především poděkovat zastupitelům, i z opozičních stran, kteří pro mě hlasovali. Post starosty města přijímám s úctou a pokorou. Co se týče vizí, tak ty jsou zakomponovány v koaliční smlouvě.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Budeme samozřejmě s veškerou energií pracovat pro město Nový Jičín. Co se týče hlavních priorit, tak je to dostavba kulturního sálu, budeme pokračovat v opravě Hückelových vil.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pokud bych měl zmínit priority, tak je to oblast parkování, další modernizace bytového fondu a bude nás čekat obrovská investiční akce rekonstrukce venkovního bazénu.”

Třetím neuvolněným místostarostou je za stranu lidovou Jaroslav Perútka. Devítičlennou radu města doplnili Dalibor Janošek, Martin Šturala a Hana El-Shikha za ANO, a dále Martin Gazda z TOP 09 a Andrej Droščín za Piráty. 

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Tak jako v minulém období zase chceme být konstruktivní opozicí, nechceme v žádném případě nic bořit, dobré myšlenky určitě budeme podporovat. Určitě bychom přivítali velkou aktivitu města směrem k získávání zubařů.”

Znovu se zastupitelé sejdou 19. prosince, kdy budou schvalovat rozpočet na rok 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyNOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - Životice u Nového Jičína
Životice u Nového Jičína
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

ANIM plus - RS, s.r.o. - pracoviště Příbor
Příbor
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry