Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Nového Jičína už nebudou vozit na skládku vzduch, odpad stlačí lis

Technické služby v Novém Jičíně mají na likvidaci odpadu nového pomocníka. Jedná se o lisovací zařízení na odpad. Jeho rozdrcením a slisováním tak ušetří na převozu i za samotné skládkování.

Pod váhou lisu praskají dřevěné kusy nábytku, židle, skříňky a podobné, které lidé odvezli na separační dvůr v Novém Jičíně. Jejich rozdrcením se objem odpadu v kontejneru během chvilky značně sníží. Technické služby tak budou jezdit na skládku méně často a takto zpracovaného odpadu se mohou zbavovat za výhodnější cenu.

Eva Bártková, vedoucí Odboru životního prostředí, Nový Jičín: “My si od toho slibujeme, že odpad už se bude vozit nahuštěný v těch kontejnerech, že technické služby nebudou vozit vzduch a že to bude i finančně efektivnější. Já se moc těším, až se začne ztlačovat velkoobjemový odpad, protože tam ušetříte peníze i za skládkování.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pokud je to odpad, který se dá dále zpracovat, ať už materiálově nebo energeticky, to znamená, že se spálí v takzvaných energetických zařízeních na využití odpadu, tak potom je to za nižší cenu, než když se skládkuje.”

Velkoobjemový odpad tvoří asi 12 procent veškerého odpadu, který město, potažmo jeho občané produkují.

Petr Slotík, vedoucí úseku odpadového hospodářství TS: “Asi kromě skla a stavebního materiálu se dá použít na všechno. Jsme ve fázi zjišťování možností, tak se budeme snažit to využívat na všechno, na co to bude možné.”

Pořizovací cena lisovacího zařízení byla necelý milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy