Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní detox skříní umožnilo Návštěvnické centrum uspořádáním Blešího trhu

Nový Jičín |

Návštěvnické centrum uspořádalo Bleší trh. Lidé se mohli zbavit nepotřebných věcí, které ale ještě nechtěli vyhodit. Druhou šanci tak získaly například zámky na kola, oblečení nebo kabelky.

Bleší trh - druhá šance, to byl název akce, která se v sobotu 18. března konala v jinak prázdném městském domě na ulici 28. října. Zájemci z řad prodejců mohli, jak se říká, dopřát svým skříním jarní detox. Smysl ale dávala tato akce i v jiných ohledech.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Má v podstatě dva účely, jednak abychom zase mohli najít využití pro věci, které by třeba jinak skončily jako odpad, což je nežádoucí, ale potom taky využití této budovy, která v minulosti byla využita dvakrát městem. Jednou to byl minimarket a na podzim Vinný trh, který se zde konal s velkým úspěchem. Teď tedy zkoušíme novou akci, Bleší trh, a vypadá to, že se to ujalo. Lidé přišli, takže předpokládám, že to budeme opakovat. A samozřejmě je to příležitost i pro ostatní, kteří neprodávají, si ti najít něco, co mohou využít, co je láká.”
návštěvníci:
“Jistě, plnou tašku toho tady máme. Je to tady výborné, dobře a levně jsme nakoupili. Jsme spokojeni,”
“Třeba ruční vysavač, pro sebe jsem si tady kabelku našla, pro vnoučata zámky na kola za pár korun.”

Prodávat na Bleším trhu mohl kdokoliv, kdo nemá prodej daného zboží jako živnost. Plochu ve dvou patrech využilo více než dvacet zájemců.

Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Výzva byla na internetu, informace visela i na plakátovacích plochách, kde byl telefonický kontakt, takže se mohli registrovat i přes telefon. A nebo právě pomocí online odkazu na facebooku a webových stránkách.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Základní podmínka byla, že by to neměly být právnické osoby, čili měly to být fyzické osoby, které prodávají své věci z domácnosti a podobně, aby se nestalo, že tady budou různé obchody nabízet své zboží. A pro tyto prodejce byl vstup zdarma.”
Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Máme tady oblečení, knihy, gramofonové desky, viděla jsem tady sportovní oblečení, skleničky, nádobí, je to pestře namixované.”
Lucie Španihelová, prodejce: “Ta možnost, zbavit se těch věcí, je super, protože každému se doma válí milion věcí, které nám už nebudou, takže si myslím, že je to super. A já zatím všechno, co jsem tady vydělal, jsem i utratila, protože jsou tady lidé, kteří mají opravdu super kousky.”
Zuzana Rosová, prodejce: “Mně se ten nápad líbí moc, mám dvě děti a během těch let se nám doma nastřádala spousta oblečení a je to lepší, že si to člověk může prodat sám. Na internetu to není tak pohodlné, tady mohu s těmi lidmi i komunikovat, což je přidaná hodnota té akce. Mi se ten nápad líbí a doufám, že se bude opakovat více než jedenkrát za rok.”

Bleší trhy se v Novém Jičíně dříve konaly například v bývalé Tatrovance, před několika lety proběhla podobná akce ve Středisku volného času Fokus.

Nahlásit chybu


K tématu

Den vítězství a osvobození města připomnělo pietní setkání, následovat bude výstava a branný den

5. května 2023 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín si připomněl Den vítězství a památný den osvobození města. Pietní akt se uskutečnil u Památníku obětem válek na městském hřbitově.

Výstava připomíná generála Hlaďa a další Novojičínské ve službách RAF

9. května 2023 13:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ne mnozí, ale mnoho, to je název výstavy, která byla otevřena v Novém Jičíně. Připomíná 110. výročí narození zdejšího rodáka generálmajora Jaroslava Hlaďa, a také další Novojičínské ve službách britského Královského letectva.

Mimořádné zastupitelstvo kývlo na podporu kotlíkových dotací

21. dubna 2023 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínští zastupitelé se sešli na mimořádné schůzi, rozhodovali o jediném bodu - podpoře kotlíkových dotací. Moravskoslezský kraj letos vyhlásil už 5. výzvu tohoto dotačního programu.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

Spolek aktivních Novojičíňáků hraje divadlo a baví se tancem

Skupina Novojičíňáků, kteří, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo pro děti.

Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

“Blešák” v Novém Jičíně zaujal, přesunul se na náměstí

Obliba bleších trhů mezi nakupujícím i prodejci roste. V Novém Jičíně se původně jednodenní akce konaná v uzavřeném prostoru rozšířila na dva dny, a uskutečnila se na Masarykově náměstí.

Nechtějí být jen seniorkami, založily v Novém Jičíně aktivní spolek

Skupina novojičínských žen, které, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo.

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

15. dubna 2024 17:42 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Jarní detox skříní umožnilo Návštěvnické centrum uspořádáním Blešího trhu
Vydáno 24. března 2023 16:27, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Návštěvnické centrum uspořádalo Bleší trh. Lidé se mohli zbavit nepotřebných věcí, které ale ještě nechtěli vyhodit. Druhou šanci tak získaly například zámky na kola, oblečení nebo kabelky.

Bleší trh - druhá šance, to byl název akce, která se v sobotu 18. března konala v jinak prázdném městském domě na ulici 28. října. Zájemci z řad prodejců mohli, jak se říká, dopřát svým skříním jarní detox. Smysl ale dávala tato akce i v jiných ohledech.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Má v podstatě dva účely, jednak abychom zase mohli najít využití pro věci, které by třeba jinak skončily jako odpad, což je nežádoucí, ale potom taky využití této budovy, která v minulosti byla využita dvakrát městem. Jednou to byl minimarket a na podzim Vinný trh, který se zde konal s velkým úspěchem. Teď tedy zkoušíme novou akci, Bleší trh, a vypadá to, že se to ujalo. Lidé přišli, takže předpokládám, že to budeme opakovat. A samozřejmě je to příležitost i pro ostatní, kteří neprodávají, si ti najít něco, co mohou využít, co je láká.”
návštěvníci:
“Jistě, plnou tašku toho tady máme. Je to tady výborné, dobře a levně jsme nakoupili. Jsme spokojeni,”
“Třeba ruční vysavač, pro sebe jsem si tady kabelku našla, pro vnoučata zámky na kola za pár korun.”

Prodávat na Bleším trhu mohl kdokoliv, kdo nemá prodej daného zboží jako živnost. Plochu ve dvou patrech využilo více než dvacet zájemců.

Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Výzva byla na internetu, informace visela i na plakátovacích plochách, kde byl telefonický kontakt, takže se mohli registrovat i přes telefon. A nebo právě pomocí online odkazu na facebooku a webových stránkách.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Základní podmínka byla, že by to neměly být právnické osoby, čili měly to být fyzické osoby, které prodávají své věci z domácnosti a podobně, aby se nestalo, že tady budou různé obchody nabízet své zboží. A pro tyto prodejce byl vstup zdarma.”
Karolína Kyšková, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Máme tady oblečení, knihy, gramofonové desky, viděla jsem tady sportovní oblečení, skleničky, nádobí, je to pestře namixované.”
Lucie Španihelová, prodejce: “Ta možnost, zbavit se těch věcí, je super, protože každému se doma válí milion věcí, které nám už nebudou, takže si myslím, že je to super. A já zatím všechno, co jsem tady vydělal, jsem i utratila, protože jsou tady lidé, kteří mají opravdu super kousky.”
Zuzana Rosová, prodejce: “Mně se ten nápad líbí moc, mám dvě děti a během těch let se nám doma nastřádala spousta oblečení a je to lepší, že si to člověk může prodat sám. Na internetu to není tak pohodlné, tady mohu s těmi lidmi i komunikovat, což je přidaná hodnota té akce. Mi se ten nápad líbí a doufám, že se bude opakovat více než jedenkrát za rok.”

Bleší trhy se v Novém Jičíně dříve konaly například v bývalé Tatrovance, před několika lety proběhla podobná akce ve Středisku volného času Fokus.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000036338/jarni-detox-skrini-umoznilo-navstevnicke-centrum-usporadanim--blesiho-trhu