Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozemky v průmyslové zóně chtějí koupit dvě firmy

Nový Jičín |

Dvě společnosti projevily zájem o koupi pozemků v lokalitě průmyslové zóny za ulici Propojovací. Své záměry teď prezentovaly na semináři pro zastupitele. Ti by měli o prodeji rozhodovat na své schůzi v červnu.

Záměr prodeje 130 tisíc metrů čtverečních pozemků v lokalitě plánované průmyslové zóny za ulicí Propojovací zveřejnila radnice na podzim loňského roku. Obdržela dvě nabídky, společností CTP a Panattoni. Představitelé obou firem nyní prezentovali své záměry na semináři, který byl určen zastupitelům města.


Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zastupitel města bude rozhodovat o případném prodeji a výběru zájemce. Každý zastupitel by měl mít co nejvíce podkladů pro své rozhodnutí. Co se týče samotného zájmu dotčených zastupitelů města Nového Jičína, tak ten zájem byl konkrétně dvacet zastupitelů. ”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedinou podmínkou, která byla v tom formalizovaném záměru, byla minimální cena, ta je 840 korun za metr čtvereční bez DPH. V tuto chvíli, po semináři, kde byly prezentovány záměry a vize obou společností, dojde k výběru té vhodnější nabídky, která bude předložena k rozhodnutí zastupitelstvu města na zasedání v červnu.“

Obě dvě společnosti, které s o odkup pozemku ucházejí, nabídly částku za metr čtvereční vyšší než je ta minimální. Každá předložila jiný koncept způsobu využití a liší se v postupu prodeje, včetně splatnosti kupní ceny.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je potřeba říci, že kritérium ceny nebude jediným kritériem pro rozhodování, dalšími kritérii, kterými se město zabývá, je otázka splatnosti kupní ceny, ale i další hlediska, ať už je to způsob využití té plochy, je to otázka environmentální záležitosti, čili modrozelené infrastruktury v rámci jednotlivých hal, které zde budou vybudovány. Dále je to otázka zajištění průjezdnosti toho areálu a spolupráce na poli veřejné dopravy, MHD a podobně.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Rada doporučí prodej jednomu ze zájemců, samozřejmě připravíme i alternativní hlasování, to znamená, že zastupitelé budou mít možnost hlasovat pro obě dvě nabídky.”

Nový Jičín původně na pozemcích za ulicí Propojovací plánoval řadu let městskou průmyslovou zónu. Nové vedení radnice v roce 2021 od záměru ustoupilo a připravuje prodej. S tím nesouhlasí opozice.

Blanka Faluši (ČSSD), zastupitelka Nového Jičína: “Za náš klub samozřejmě nesouhlasíme s prodejem velkému developerovi, protože náš záměr byl tehdy udělat z toho novojičínskou průmyslovou zónu a postupně to rozprodat místním firmám a podnikatelům. Čili vyloženě českému kapitálu. Argumenty jsou z důvodu pracovních míst, máme obavy, že to budou pouze skladovací prostory, které bude developer pronajímat. A vzhledem k tomu, že naroste pouze doprava v Novém Jičíně, nikoliv počet pracovních míst. Budu hlasovat proti velkému developerovi. Původně jsem měla představu, že by to mohlo být půl napůl, půlku developerovi a půlku českým firmám. Bohužel, vedení města s tímto záměrem nesouhlasilo.”

Na doporučení komise pro správu majetku města a zástupců některých politických stran

si město v této lokalitě zhruba 10 a půl tisíce metrů čtverečních plochy, které se nachází mezi novou hasičskou stanicí a budoucím areálem střediska zdravotnické záchranné služby, ponechá ve svém vlastnictví.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “S tím, že bude po prodeji té průmyslové zóny rozhodnuto o způsobu využití. Předpokládáme, že bude pozemek taktéž nabídnut podnikatelskému prostředí k vybudování menších ploch pro průmysl, obchod, výrobu.”
Nahlásit chybu


K tématu

O pozemky v průmyslové zóně v Novém Jičíně mají zájem dvě firmy

21. dubna 2023 12:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Dvě společnosti projevily zájem o koupi pozemků v lokalitě průmyslové zóny v Novém Jičíně. Své záměry teď prezentovaly na semináři pro zastupitele. Ti by měli o prodeji rozhodovat v červnu.

Nový Jičín rozhodl o prodeji 130 tisíc metrů čtverečních pozemků v průmyslové zóně

14. června 2023 14:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pozemky v novojičínské průmyslové zóně prodá město společnosti CTP. Rozhodli o tom zastupitelé na červnové schůzi. Do městské pokladny poputuje více než 120 milionů korun.

Pozemky v novojičínské průmyslové zóně získá firma CTP

14. června 2023 18:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pozemky v průmyslové zóně prodá město společnosti CTP. Rozhodli o tom zastupitelé na červnové schůzi. Do novojičínské pokladny poputuje více než 120 milionů korun bez daně.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Nechtějí být jen seniorkami, založily v Novém Jičíně aktivní spolek

Skupina novojičínských žen, které, byť už mají svou pracovní kariéru za sebou, se rozhodla iniciativně zapojit do místního dění. Založila spolek s názvem “Být spolu aktivní”. Pořádá taneční odpoledne a hraje divadlo.

Trofej vítěze AHL skončila v rukou domácího týmu

Zimní sezonu na ledové ploše ve Studénce uzavřelo finále amatérské hokejové ligy. Rozhodující zápas se odehrál poslední březnovou sobotu. Těsným rozdílem jediného gólu jej vyhrál tým domácích.

Začínali v tělocvičně, teď tančí v největším sále ve městě

Žáci odborného učiliště a praktická školy s lehčím a středním mentálním postižením nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Pozemky v průmyslové zóně chtějí koupit dvě firmy
Vydáno 24. dubna 2023 16:03, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Dvě společnosti projevily zájem o koupi pozemků v lokalitě průmyslové zóny za ulici Propojovací. Své záměry teď prezentovaly na semináři pro zastupitele. Ti by měli o prodeji rozhodovat na své schůzi v červnu.

Záměr prodeje 130 tisíc metrů čtverečních pozemků v lokalitě plánované průmyslové zóny za ulicí Propojovací zveřejnila radnice na podzim loňského roku. Obdržela dvě nabídky, společností CTP a Panattoni. Představitelé obou firem nyní prezentovali své záměry na semináři, který byl určen zastupitelům města.


Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Zastupitel města bude rozhodovat o případném prodeji a výběru zájemce. Každý zastupitel by měl mít co nejvíce podkladů pro své rozhodnutí. Co se týče samotného zájmu dotčených zastupitelů města Nového Jičína, tak ten zájem byl konkrétně dvacet zastupitelů. ”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedinou podmínkou, která byla v tom formalizovaném záměru, byla minimální cena, ta je 840 korun za metr čtvereční bez DPH. V tuto chvíli, po semináři, kde byly prezentovány záměry a vize obou společností, dojde k výběru té vhodnější nabídky, která bude předložena k rozhodnutí zastupitelstvu města na zasedání v červnu.“

Obě dvě společnosti, které s o odkup pozemku ucházejí, nabídly částku za metr čtvereční vyšší než je ta minimální. Každá předložila jiný koncept způsobu využití a liší se v postupu prodeje, včetně splatnosti kupní ceny.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je potřeba říci, že kritérium ceny nebude jediným kritériem pro rozhodování, dalšími kritérii, kterými se město zabývá, je otázka splatnosti kupní ceny, ale i další hlediska, ať už je to způsob využití té plochy, je to otázka environmentální záležitosti, čili modrozelené infrastruktury v rámci jednotlivých hal, které zde budou vybudovány. Dále je to otázka zajištění průjezdnosti toho areálu a spolupráce na poli veřejné dopravy, MHD a podobně.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Rada doporučí prodej jednomu ze zájemců, samozřejmě připravíme i alternativní hlasování, to znamená, že zastupitelé budou mít možnost hlasovat pro obě dvě nabídky.”

Nový Jičín původně na pozemcích za ulicí Propojovací plánoval řadu let městskou průmyslovou zónu. Nové vedení radnice v roce 2021 od záměru ustoupilo a připravuje prodej. S tím nesouhlasí opozice.

Blanka Faluši (ČSSD), zastupitelka Nového Jičína: “Za náš klub samozřejmě nesouhlasíme s prodejem velkému developerovi, protože náš záměr byl tehdy udělat z toho novojičínskou průmyslovou zónu a postupně to rozprodat místním firmám a podnikatelům. Čili vyloženě českému kapitálu. Argumenty jsou z důvodu pracovních míst, máme obavy, že to budou pouze skladovací prostory, které bude developer pronajímat. A vzhledem k tomu, že naroste pouze doprava v Novém Jičíně, nikoliv počet pracovních míst. Budu hlasovat proti velkému developerovi. Původně jsem měla představu, že by to mohlo být půl napůl, půlku developerovi a půlku českým firmám. Bohužel, vedení města s tímto záměrem nesouhlasilo.”

Na doporučení komise pro správu majetku města a zástupců některých politických stran

si město v této lokalitě zhruba 10 a půl tisíce metrů čtverečních plochy, které se nachází mezi novou hasičskou stanicí a budoucím areálem střediska zdravotnické záchranné služby, ponechá ve svém vlastnictví.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “S tím, že bude po prodeji té průmyslové zóny rozhodnuto o způsobu využití. Předpokládáme, že bude pozemek taktéž nabídnut podnikatelskému prostředí k vybudování menších ploch pro průmysl, obchod, výrobu.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000036858/pozemky-v-prumyslove-zone-chteji-koupit-dve-firmy