Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín inicioval první povolební setkání čtyř měst

Novojičínská radnice iniciovala setkání zástupců čtyř měst bývalého okresu, tedy Nového Jičína, Kopřivice, Příbora a Frenštátu pod Radhoštěm. Vyměnili si zkušenosti z různých oblastí, dominovalo nakládání s odpady.

Meziměstská setkání zástupců Nového Jičína, Kopřivnice, Příbora a Frenštátu pod Radhoštěm se konala už v uplynulém volební období. V tom současném, které započalo na podzim loňského roku, se jejich starostové a další zástupci sešli teď na konci dubna poprvé.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten míč vykopl Nový Jičín, jako největší město. Pozvali jsme nové vedení těchto měst do Nového Jičína. Nejdůležitější je výměna těch zkušeností, ale i spolupráce mezi městy. Jde o to, abychom koordinovali svou činnost i ve vztahu k nadřízeným orgánům, nebo abychom koordinovali i činnost mezi sebou, ať je to spolupráce v příměstské dopravě, v cyklostezkách a nebo i spolupráce v odpadovém hospodářství.”
Adam Hanus (KRÁSNÁ KOPŘIVNICE), starosta Kopřivnice: “Témat je hodně, nestihli jestli jsme probrat všechno, ale všechno, co nás zajímalo, tak bylo zodpovězeno. Stejně tak si myslím, že i my jsme předali nějakou dobrou praxi z našeho města a teď věřím, že v menších kruzích už budeme diskutovat větší detaily. Velkou část programu jsme se věnovali odpadovému hospodářství, což je pro nás všechny důležité, kdy musíme do roku 2030 splnit určité limity. Jsem rád, že nejsme jediné město, kterému se nedaří plnit třídění odpadu, a věřím, že tady ve spolupráci s ostatními městy najdeme společné řešení a můžeme se podporovat.”
Jan Malík (ŽIJEME! Příbor), starosta Příbora: “V dnešní době těch informací máme strašně moc, ale zároveň je neumíme konkretizovat, neumíme z nich vybrat to důležité, takže tato setkání beru velmi pozitivně. My, Příbor, jsem zde, doufám, přispěli odpadovým hospodářství. Ve městě mám zřízené nové Re-use Centrum, které je na velmi vysoké úrovni a myslím si, že jsme jedním z pilotních projektů v Moravskoslezském kraji.”
Jan Rejman (Změna pro Frenštát), starosta Frenštátu pod Radhoštěm: “Pro mně osobně to bylo velice přínosné, porotce jsem v prvním volebním období, nikdy v předešlých letech jsem nebyl ani zastupitelem, takže jsem tady zjistil mnoho informací, které pro mě byly inspirující a budu se zabývat dále těmi tématy, které zde byly probrány, abychom se jako Frenštát mohli posunout dále k těm větším městům, která jsou okolo nás.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Těch témat jsem za dopoledne probrali obrovské množství, Stěžejním tématem bylo odpadové hospodářství, také ta témata legislativní, jakým způsobem města přistupují k vydávání vyhlášek a nařízení.”

Také zde zazněla například i problematiku provozu senior a baby taxi, řešení parkování nebo sdílená kola a přínos začlenění do sítě Zdravým měst.

Další podobné setkání by se mělo odehrát zhruba za půl roku, jak naznačil Adam Hanus, mohla by hostícím sídlem být tentokrát Kopřivnice.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail