Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Startují stavební akce, začala oprava domu na Hřbitovní a chodníku v Bludovicích

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Začíná stavební sezona, město v dubnu zahájilo několik investičních akcí. Mezi nimi je například revitalizace bytového domu nebo oprava poslední části chodníku v Bludovicích.

Město v roce 2022 dokončilo revitalizace velkých panelových domů, které má ve svém vlastnictví. Teď v investicích do bydlení pokračuje, na řadě jsou menší obytné budovy. V dubnu začala oprava domu se šesti byty na ulici Hřbitovní 44.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dostáváme se do těch starších cihlových domů. Tento dům za námi bude kompletně revitalizován, včetně zateplení fasády, ale i vnitřních rozvodů, jak elektřiny, vody, plynu. Našemu městu se daří investovat peníze účelně do těchto bytových domů, a také se nám daří získávat dotační peníze s fondu životního prostředí.”

Dům dostane také novou střešní krytinu, uvnitř budou instalována nová topidla a plynový kotel. Práce přijdou na necelých šest milionů korun bez daně, přičemž 1, 2 milionu korun se městu podařilo získat ze zmíněné dotace z operačního programu Nová zelená úsporám.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Cílem projektu je snížení energetické náročnosti objektu, dále zvýšení estetické hodnoty objektu a taktéž zvýšení komfortu bydlících obyvatel.”

Stavební práce by tu měly trvat nejdéle do 12. září.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Mohu avizovat, že dalším domem bude dům na Trlicově ulici a také chystáme projektovou dokumentaci na dům na náměstí, respektive s východem na Jungmannovu ulici, tento dům by měl být také kompletně revitalizován.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Již před rokem 2018 došlo k revitalizaci panelových domů na sídlišti na ulici Luční a následně v letech 2019 až 2022 byly zatepleny a revitalizovány velké panelové domy na ulici Revoluční, Zborovská a Na Lani a Jičínská. Celkem šlo o pět bytových domů.”

  Další oblastí, kam město pravidelně investuje, je údržba komunikací a chodníků. Na konci dubna tak začala také rekonstrukce úseku chodníku v Bludovicích v délce 112 metrů za 1,2 milionu korun bez daně. Hotovo bude v červenci. Řidiči tu musí počítat s omezeními, provoz je řízen semafory.

  Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jde vlastně o poslední úsek podél silnice I/57. Nicméně není to jediná akce, která byla v minulosti realizována, byla rozšířená cyklostezka a vybudován chodník k autobusové zastávce Fojtství a v roce 2020 proběhla velká investiční akce, vybudování autobusových zastávek společně s přechodem podél silnice na/57 u bývalé České školy ve směru na Hodslavice.”
  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Chodci, bych řekl, že mají na několik let v této místní části vystaráno. Je to samostatná akce, ale jen pro zajímavost, město Nový Jičín má ve svém rozpočtu alokovanou částku zhruba 6 milionů korun na celoplošné opravy místních komunikací a na chodníkové tělesa je to zhruba 2 miliony korun.”

  V nejbližších dnech také začnou po zimě opravy nejhorších úseků silnic.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Hasiči už nejsou v centru, k zásahům vyjíždí z nové stanice

  23. června 2023 7:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Hasiči už naplno využívají nové výjezdové centrum, jehož stavba byla dokončena na okraji města. Nová stanice splňuje všechny současné standardy práce záchranářů a její poloha je výhodná pro rychlost výjezdu.

  Nový Jičín ví, jak by měla nová sportovní hala vypadat, cenu odhaduje na 270 milionů

  7. července 2023 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Město zveřejnilo vítěznou podobu budoucí víceúčelové sportovní haly. Ta vzešla z architektonické soutěže. Návrh zaujal nejen vnějším provedením, ale i ekonomičností provozu.

  Do parkování letos Nový Jičín investuje více než 5 milionů

  20. července 2023 10:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Letní stavební ruch v Novém Jičíně se týká i parkování. Nová parkovací místa vznikají například ve Smetanových sadech. Jinde vedou stavební práce k úpravám ploch tak, aby na nich mohla auta stát legálně.


  MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

  Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

  Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

  Dnes 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

  Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

  Dnes 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

  Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

  Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

  Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

  Dnes 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

  Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

  Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

  Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

  Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

  Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

  Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

  Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

  Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

  Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

  Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

  V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

  Ukončili projekt Nanečisto, po prázdninách je čeká škola naostro

  Budoucí prvňáčci Základní školy Františka kardinála Tomáška prošli Rytířskou stezku a ukázali, jak jsou na nástup do školy připraveni. Ukončili tak projekt pro předškoláky s názvem Nanečisto, aby po prázdninách už naostro usedli do lavic.

  Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

  Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

  Maturant z novojičínské Educy naučil robota skládat Rubikovu kostku

  Rubikova kostka je fenomén, který provází již několik generací. Stala se také inspirací pro maturitní práci jednoho ze studentů novojičínské střední školy. Vytvořil program, na základě kterého kostku poskládá robot.

  Pohár starosty letos vybojovala škola Tyršova

  19. června 2024 15:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Téměř všechna sportoviště ve městě obsadili v jednom dni děti ze základních škol. Utkaly se o tradiční trofej - Pohár starosty města.

  Ve studénecké škole hořelo, popílek zasáhl celý interiér, děti se tu vrátí až po prázdninách

  19. června 2024 11:30 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  V Základní škola Butovická ve Studénce hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

  Lyžaři na Svinci ukazují, že sezona ani jarem a létem nekončí

  19. června 2024 10:01 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Lyžaři z novojičínského klubu po zimní sezóně opět přezuli na travní lyže a věnují se této letní variantě zimního sportu. Na svahu Svince uspořádali v červnu závody pro nejmladší lyžaře.

  Startují stavební akce, začala oprava domu na Hřbitovní a chodníku v Bludovicích
  Vydáno 10. května 2024 12:21, Nový Jičín, Petra Dorazilová
  Začíná stavební sezona, město v dubnu zahájilo několik investičních akcí. Mezi nimi je například revitalizace bytového domu nebo oprava poslední části chodníku v Bludovicích.

  Město v roce 2022 dokončilo revitalizace velkých panelových domů, které má ve svém vlastnictví. Teď v investicích do bydlení pokračuje, na řadě jsou menší obytné budovy. V dubnu začala oprava domu se šesti byty na ulici Hřbitovní 44.

  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dostáváme se do těch starších cihlových domů. Tento dům za námi bude kompletně revitalizován, včetně zateplení fasády, ale i vnitřních rozvodů, jak elektřiny, vody, plynu. Našemu městu se daří investovat peníze účelně do těchto bytových domů, a také se nám daří získávat dotační peníze s fondu životního prostředí.”

  Dům dostane také novou střešní krytinu, uvnitř budou instalována nová topidla a plynový kotel. Práce přijdou na necelých šest milionů korun bez daně, přičemž 1, 2 milionu korun se městu podařilo získat ze zmíněné dotace z operačního programu Nová zelená úsporám.

  Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Cílem projektu je snížení energetické náročnosti objektu, dále zvýšení estetické hodnoty objektu a taktéž zvýšení komfortu bydlících obyvatel.”

  Stavební práce by tu měly trvat nejdéle do 12. září.

  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Mohu avizovat, že dalším domem bude dům na Trlicově ulici a také chystáme projektovou dokumentaci na dům na náměstí, respektive s východem na Jungmannovu ulici, tento dům by měl být také kompletně revitalizován.”
  Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Již před rokem 2018 došlo k revitalizaci panelových domů na sídlišti na ulici Luční a následně v letech 2019 až 2022 byly zatepleny a revitalizovány velké panelové domy na ulici Revoluční, Zborovská a Na Lani a Jičínská. Celkem šlo o pět bytových domů.”

   Další oblastí, kam město pravidelně investuje, je údržba komunikací a chodníků. Na konci dubna tak začala také rekonstrukce úseku chodníku v Bludovicích v délce 112 metrů za 1,2 milionu korun bez daně. Hotovo bude v červenci. Řidiči tu musí počítat s omezeními, provoz je řízen semafory.

   Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jde vlastně o poslední úsek podél silnice I/57. Nicméně není to jediná akce, která byla v minulosti realizována, byla rozšířená cyklostezka a vybudován chodník k autobusové zastávce Fojtství a v roce 2020 proběhla velká investiční akce, vybudování autobusových zastávek společně s přechodem podél silnice na/57 u bývalé České školy ve směru na Hodslavice.”
   Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Chodci, bych řekl, že mají na několik let v této místní části vystaráno. Je to samostatná akce, ale jen pro zajímavost, město Nový Jičín má ve svém rozpočtu alokovanou částku zhruba 6 milionů korun na celoplošné opravy místních komunikací a na chodníkové tělesa je to zhruba 2 miliony korun.”

   V nejbližších dnech také začnou po zimě opravy nejhorších úseků silnic.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000042983/startuji-stavebni-akce-zacala-oprava-domu-na-hrbitovni-a-chodniku-v-bludovicich