Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Hasiči s cisternou a žebříkem projížděli úzké ulice, špatně parkující auta dostala za stěrač lístek

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Hasiči s velkou technikou projížděli Novým Jičínem a testovali průjezdnost problémových ulic. Doprovázela je i hlídka městské policie a společně upozorňovali na špatně zaparkovaná vozidla.

Velké cisternové vozidlo, které je široké dva a půl metru nebo automobilový žebřík dlouhý více než deset metrů. S touto těžkou technikou se hasiči vydali na jízdu Novým Jičínem, aby zkontrolovali průjezdnost problémových ulic, především z hlediska parkování vozidel.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Tou průjezdností si zjistíme aktuální stav z hlediska dojezdu pro těžkou zásahovou techniku, ale hlavně pro výškovou techniku typu automobilový žebřík a automobilová plošina, které jsou samozřejmě dalších rozměrů, ta naše technika má délku jedenáct metrů, takže potom ta manipulovatelnost v těch úzkých uličkách, které jsou ještě, dejme tomu, obsazeny zaparkovanýma vozidly je daleko komplikovanější a ten dojezd na to místo zásahu nám ztěžují.”

  Hasiče během asi dvouhodinové akce doprovázela hlídka městské policie, která si problémová místa související s nevhodně zaparkovanými auty také monitorovala.

  Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Tato akce pro městskou policii byla přínosná. Na základě průjezdu jsem zjistili ta kritická místa, která pro hasiče jsou důležitá, aby zůstala průjezdná, takže máme řadu poznatků, na která místa se máme zaměřit v souvislosti se špatným parkováním vozidel.”

  I když se během jízdy městem našla problematická místa, celkově průjezd z pohledu hasičů nedopadl špatně.

  Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Nástupní plochy pro požární techniku obsazené nebyly, samozřejmě našli jsme pár takových sporných míst, kde ta zaparkovaná vozidla byla i v nepřehledných zatáčkách a úzkých otáčkách, a na těch místech jsme rozdali informativní letáčky.”
  Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Největší problémy s parkováním vozidel máme v sídlišti Loučka, kde po vzájemné dohodě jsme provedli i průjezd této oblasti. Zjistili jsme tam zejména problém na ulici Na Lani, kde je ve vnitrobloku křižovatka, a vozidla, která tam stála, tak způsobovala problémy. Takže tam hlídka městské policie umístila i výzvy pro nepřítomné řidiče a všechny tyto přestupky budou následně projednány. Potom další poznatek jsme měli na ulici Sportovní, která je slepá, tam rovněž v zadní části zaparkovaná vozidla bránila průjezdu té výškové techniky.”
  Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Využiji příležitosti apelovat na řidiče, aby na sídlištích parkovali na k tomu určených parkovacích místech, aby neparkovali na komunikacích, v zatáčkách, což nám potom stěžuje dojezd na místo zásahu a vlastní nasazení hasičské techniky, a samozřejmě také, aby neparkovali na nástupních plochách pro požární techniku.”

  Tato preventivní akce na průjezd ulicemi se konala 4. května ve všech okresních městech v rámci Moravskoslezského kraje, a to u příležitosti aktuálního svátku sv. Floriána, který je patronem hasičů. Jinak hasiči vyjíždí na podobné kontroly zhruba dvakrát do měsíce, tady na Novojičínsku také do Kopřivnice a Bílovce. A rovněž prověřují průjezdnosti v souvislosti s hlášenými uzavírkami během stavebních prací na komunikacích.
  Nahlásit chybu


  K tématu

  Hasiči kličkovali Novým Jičínem, testovali průjezd ulic

  Hasiči s velkou technikou projížděli Novým Jičínem a testovali průjezdnost problémových ulic. Doprovázela je i hlídka městské policie a společně upozorňovali na špatně zaparkovaná vozidla.

  Hasiči na krajské soutěži ukázali realitu z našich silnic

  24. května 2023 9:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Hasiči se při zásahu u dopravních nehod často ocitají v situacích, kdy o životě člověka rozhoduje pár vteřin. To, co v reálu zažívají na našich silnicích, teď ukázali i veřejnosti během krajského kola soutěže ve vyprošťování osob.

  Novojičínští hasiči pořádali krajskou soutěž ve vyprošťování

  25. května 2023 8:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Hasiči se při zásahu u dopravních nehod často ocitají v situacích, kdy o životě člověka rozhoduje pár vteřin. To, co v reálu zažívají na našich silnicích, teď ukázali i veřejnosti během krajského kola soutěže ve vyprošťování osob.


  V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

  16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

  V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

  Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

  Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

  Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

  Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

  Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

  16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

  Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

  Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


  V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

  16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

  V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

  V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

  16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

  Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

  V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

  16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

  V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

  Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

  Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

  Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

  16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

  Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

  Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

  Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

  Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

  Floristická soutěž provoněla novou Komenského školu

  16. května 2024 15:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Na půdě Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

  Bourá se první mostek v Novém Jičíně, špatně jsou na tom i další

  Lávka Za Potokem v novojičínské části Loučka, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

  Malí fotbalisté si užili největší školní republikový turnaj

  15. května 2024 19:37 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Také školáci ze Studénky se zapojili do celorepublikového žákovského fotbalového turnaje. Letos se koná jeho 25. ročník. Své síly poměřily děti ze základních škol Butovická, Sjednocení a z Jistebníku.

  Floristická soutěž v Novém Jičíně měla jasnou favoritku, už loňská vítězka je teď na mistrovství republiky

  Na půdě novojičínské Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

  Hasiči s cisternou a žebříkem projížděli úzké ulice, špatně parkující auta dostala za stěrač lístek
  Vydáno 12. května 2024 8:18, Nový Jičín, Petra Dorazilová
  Hasiči s velkou technikou projížděli Novým Jičínem a testovali průjezdnost problémových ulic. Doprovázela je i hlídka městské policie a společně upozorňovali na špatně zaparkovaná vozidla.

  Velké cisternové vozidlo, které je široké dva a půl metru nebo automobilový žebřík dlouhý více než deset metrů. S touto těžkou technikou se hasiči vydali na jízdu Novým Jičínem, aby zkontrolovali průjezdnost problémových ulic, především z hlediska parkování vozidel.

  Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Tou průjezdností si zjistíme aktuální stav z hlediska dojezdu pro těžkou zásahovou techniku, ale hlavně pro výškovou techniku typu automobilový žebřík a automobilová plošina, které jsou samozřejmě dalších rozměrů, ta naše technika má délku jedenáct metrů, takže potom ta manipulovatelnost v těch úzkých uličkách, které jsou ještě, dejme tomu, obsazeny zaparkovanýma vozidly je daleko komplikovanější a ten dojezd na to místo zásahu nám ztěžují.”

   Hasiče během asi dvouhodinové akce doprovázela hlídka městské policie, která si problémová místa související s nevhodně zaparkovanými auty také monitorovala.

   Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Tato akce pro městskou policii byla přínosná. Na základě průjezdu jsem zjistili ta kritická místa, která pro hasiče jsou důležitá, aby zůstala průjezdná, takže máme řadu poznatků, na která místa se máme zaměřit v souvislosti se špatným parkováním vozidel.”

   I když se během jízdy městem našla problematická místa, celkově průjezd z pohledu hasičů nedopadl špatně.

   Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Nástupní plochy pro požární techniku obsazené nebyly, samozřejmě našli jsme pár takových sporných míst, kde ta zaparkovaná vozidla byla i v nepřehledných zatáčkách a úzkých otáčkách, a na těch místech jsme rozdali informativní letáčky.”
   Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Největší problémy s parkováním vozidel máme v sídlišti Loučka, kde po vzájemné dohodě jsme provedli i průjezd této oblasti. Zjistili jsme tam zejména problém na ulici Na Lani, kde je ve vnitrobloku křižovatka, a vozidla, která tam stála, tak způsobovala problémy. Takže tam hlídka městské policie umístila i výzvy pro nepřítomné řidiče a všechny tyto přestupky budou následně projednány. Potom další poznatek jsme měli na ulici Sportovní, která je slepá, tam rovněž v zadní části zaparkovaná vozidla bránila průjezdu té výškové techniky.”
   Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Využiji příležitosti apelovat na řidiče, aby na sídlištích parkovali na k tomu určených parkovacích místech, aby neparkovali na komunikacích, v zatáčkách, což nám potom stěžuje dojezd na místo zásahu a vlastní nasazení hasičské techniky, a samozřejmě také, aby neparkovali na nástupních plochách pro požární techniku.”

   Tato preventivní akce na průjezd ulicemi se konala 4. května ve všech okresních městech v rámci Moravskoslezského kraje, a to u příležitosti aktuálního svátku sv. Floriána, který je patronem hasičů. Jinak hasiči vyjíždí na podobné kontroly zhruba dvakrát do měsíce, tady na Novojičínsku také do Kopřivnice a Bílovce. A rovněž prověřují průjezdnosti v souvislosti s hlášenými uzavírkami během stavebních prací na komunikacích.
   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000042990/hasici-s-cisternou-a-zebrikem-projizdeli-uzke-ulice-spatne-parkujici-auta-dostala-za-sterac-listek