Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hořely kontejnery, někdo je v noci zapálil úmyslně

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Městem se potuloval žhář, který zapálil kontejnery na tříděný odpad. Stalo se tak na ulicích Jiráskova a Slovanská. Incident šetří policie.

V noci z 8. na 9. května se ve městě pohyboval vandal, který zapálil dva kontejnery na tříděný odpad. Na první incident na Jiráskově ulici upozornila městskou policii žena, která po 23. hodině zavolala na služebnu.

Ilona Majorošová, preventistka MP Nový Jičín: “Paní jsme poprosili, ať okamžitě volá hasiče, a hlídka jela na místo. Během půl hodiny bylo oznámeno, že máme další pořád na ulici Sokolovská. Hlídka okamžitě vyjela na místo, volali jsme hasiče, a na místě bylo zjištěno, že kontejner už hoří, je v plném plameni, a vedle už se roztápěly další dva kontejnery. Hlídka se snažila zbylé kontejnery alespoň trošku posunout, aby ten požár nebyl obrovský. O obou událostech jsme informovali Policii České republiky, která také přijela na místo.”
Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Novojičínští policisté ve středu 8. května ve večerních hodinách vyjížděli na oznámení o hořících kontejnerech na odpad hned na dvou místech Nového Jičína. Nyní se zabývají okolnostmi zahoření těchto kontejnerů a vyhodnocují získané informace. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, kterého se mohl dopustit dosud neznámý pachatel úmyslným jednáním.”

Plastové kontejnery jsou už na většině území města a místních částí, nahradily kovové, které rezavěly a měly menší životnost. První vážnější hoření odpadní nádoby evidovali pracovníci technických služeb v roce 2022 v Bludovicích.

Petr Slotík, vedoucí úseku odpadového hospodářství TSM: “Potom v roce 2023 byly dva vyhořelé kontejnery zvonového typu na papír. Ty byly ve Smetanových sadech a na Dlouhé. A v letošním roce jsme měli zatím shořelý kontejner na papír v únoru v Bludovicích a teď to z 8. na 9. května, kde nám shořel jeden zvonový kontejner, dva kontejnery o objemu 1100 litrů na plast a papír a dvě popelnice sto dvaceti litrové na gastroodpad.”

Zvonové odpadní nádoby, tedy i tato shořelá na papír, jsou majetkem společnosti Eko-Kom, se kterou má město na jejich užívání uzavřenou smlouvu.

Petr Slotík, vedoucí úseku odpadového hospodářství TSM: “Pokud se stane takový problém, tak Eko-Kom vyčíslí městu nějakou zůstatkovou hodnotu za tenhle kontejner a potom ho doplní, dodají nový. Mám informace, že teď v únoru, co zahořel ten kontejner zvonového typu, takže město doplácelo dvacet tisíc Eko-Komu za vlastně poškozený kontejner.”

Od roku 2022 tedy způsobili vandalové zapálením odpadních nádob celkovou škodu zhruba ve výši 100 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Novým Jičínem chodil žhář, zapaloval kontejnery na odpad

Novým Jičínem se potuloval žhář, který zapálil kontejnery na tříděný odpad. Stalo se tak na ulicích Jiráskova a Slovanská. Incident šetří policie.

Noc práva otevřela soudní budovu veřejnosti, diskutovat s lidmi přijel i krajský policejní ředitel

11. března 2024 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Okresní soud v Novém Jičíně se poprvé zapojil do akce Noc práva. Jejím cílem bylo přiblížit veřejnosti fungování justice. Lidé mohli vstoupit do jednací síně, ale i do prostor, do kterých se standardně dostanou jen obžalovaní a vězni.

Nový Jičín je stabilní, objasněnost kriminality je vysoká a město investuje do kamerového systému

18. března 2024 16:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Zastupitelé města si vyslechli zprávu o bezpečnostní situaci v Novém Jičíně za rok 2023. Ta je víceméně stabilní. Z pohledu Policie České republiky se uplynulý rok vyznačoval velkou úspěšností v objasněnosti kriminality. Městská policie řešila více přestupků v dopravě.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Floristická soutěž provoněla novou Komenského školu

16. května 2024 15:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Na půdě Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

Bourá se první mostek v Novém Jičíně, špatně jsou na tom i další

Lávka Za Potokem v novojičínské části Loučka, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Malí fotbalisté si užili největší školní republikový turnaj

15. května 2024 19:37 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Také školáci ze Studénky se zapojili do celorepublikového žákovského fotbalového turnaje. Letos se koná jeho 25. ročník. Své síly poměřily děti ze základních škol Butovická, Sjednocení a z Jistebníku.

Floristická soutěž v Novém Jičíně měla jasnou favoritku, už loňská vítězka je teď na mistrovství republiky

Na půdě novojičínské Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

Hořely kontejnery, někdo je v noci zapálil úmyslně
Vydáno 13. května 2024 15:49, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Městem se potuloval žhář, který zapálil kontejnery na tříděný odpad. Stalo se tak na ulicích Jiráskova a Slovanská. Incident šetří policie.

V noci z 8. na 9. května se ve městě pohyboval vandal, který zapálil dva kontejnery na tříděný odpad. Na první incident na Jiráskově ulici upozornila městskou policii žena, která po 23. hodině zavolala na služebnu.

Ilona Majorošová, preventistka MP Nový Jičín: “Paní jsme poprosili, ať okamžitě volá hasiče, a hlídka jela na místo. Během půl hodiny bylo oznámeno, že máme další pořád na ulici Sokolovská. Hlídka okamžitě vyjela na místo, volali jsme hasiče, a na místě bylo zjištěno, že kontejner už hoří, je v plném plameni, a vedle už se roztápěly další dva kontejnery. Hlídka se snažila zbylé kontejnery alespoň trošku posunout, aby ten požár nebyl obrovský. O obou událostech jsme informovali Policii České republiky, která také přijela na místo.”
Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Novojičínští policisté ve středu 8. května ve večerních hodinách vyjížděli na oznámení o hořících kontejnerech na odpad hned na dvou místech Nového Jičína. Nyní se zabývají okolnostmi zahoření těchto kontejnerů a vyhodnocují získané informace. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, kterého se mohl dopustit dosud neznámý pachatel úmyslným jednáním.”

Plastové kontejnery jsou už na většině území města a místních částí, nahradily kovové, které rezavěly a měly menší životnost. První vážnější hoření odpadní nádoby evidovali pracovníci technických služeb v roce 2022 v Bludovicích.

Petr Slotík, vedoucí úseku odpadového hospodářství TSM: “Potom v roce 2023 byly dva vyhořelé kontejnery zvonového typu na papír. Ty byly ve Smetanových sadech a na Dlouhé. A v letošním roce jsme měli zatím shořelý kontejner na papír v únoru v Bludovicích a teď to z 8. na 9. května, kde nám shořel jeden zvonový kontejner, dva kontejnery o objemu 1100 litrů na plast a papír a dvě popelnice sto dvaceti litrové na gastroodpad.”

Zvonové odpadní nádoby, tedy i tato shořelá na papír, jsou majetkem společnosti Eko-Kom, se kterou má město na jejich užívání uzavřenou smlouvu.

Petr Slotík, vedoucí úseku odpadového hospodářství TSM: “Pokud se stane takový problém, tak Eko-Kom vyčíslí městu nějakou zůstatkovou hodnotu za tenhle kontejner a potom ho doplní, dodají nový. Mám informace, že teď v únoru, co zahořel ten kontejner zvonového typu, takže město doplácelo dvacet tisíc Eko-Komu za vlastně poškozený kontejner.”

Od roku 2022 tedy způsobili vandalové zapálením odpadních nádob celkovou škodu zhruba ve výši 100 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043023/horely-kontejnery-nekdo-je-v-noci-zapalil-umyslne