Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

Některá místa na frekventovaných silnicích, co se týče výskytu menších děr, opravují technické služby i v zimě za použití studené asfaltové směsi. Hlavní údržba komunikací ovšem začíná teď v květnu.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “V letním období je používaná jiná technologie, a to asfaltová směs, kterou nakupujeme přímo v obalovně, sami ji na místo opravy dovážíme prostřednictvím termokontejneru, a tuto teplou asfaltovou směs následně přímo aplikujeme do předem připravené části opravované komunikace. V letošním roce jsme doposud spotřebovali 13 tun v rozsahu 62 metrů čtverečních, které byly aplikovány na ulicích Štefánikova, Jičínská, Máchová, Hřbitovní, na Kojetíně a Pod Lipami.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V současné době prostřednictvím technických služeb řešíme ty havarijní výtluky na území města, snažíme se co nejvíce těch výtluků, které ohrožují řidiče, ale i chodce, opravit. Potom systémově půjdeme od středu města až po ty místní části.”

Vlastními silami jsou pracovních technických služeb schopni provést na silnicích a chodnících menší opravy, na ty větší, celoplošná problematická místa, radnice soutěží externí firmy.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Částka, která je alokována pro celoplošné opravy, činí v letošním roce 5 milionů korun. Technické služby disponují částkou 24 milionů, v tom je zahrnutá samozřejmě i celoroční údržba komunikací. Celkově město Nový Jičín investuje do dopravy částku 64 milionů korun, v této částce se skrývají samozřejmě nejen opravy, ale i investiční akce, nově vybudované chodníkové tělesa, komunikace, ale například i autobusové zastávky nebo parkoviště.”

Seznam údržbových prací technických služeb je ovšem daleko širší než jen chodníky a ulice. Velkou část péče o majetek města zajišťují pracovníci úseku komunikací zejména v zimním období, pokud není potřeba plužit a sypat.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Provádíme činnosti, které zahrnují opravy odpadkových košů, opravdu chodníků, údržbu vodních prvků, údržbu a opravy dopravního značení, čištění kanalizačních vpustí, česel a propustků, strojní úklid komunikaci a chodníků, opravy a renovace laviček a opravy herních prvků na dětských hřištích.”

Stěžejní činností od března až do října je rovněž systematické blokové čištění města.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Rajonový úklid stále pokračuje, jsme přibližně v jedné třetině. Tak pořád jsou problémy, pořád tam stojí řidiči a nesme schopni tam uklidit a nemáme prostor ani čas se tam vracet. Takže je to škoda, protože by to bylo komplet uklizené všecko, včetně nástřiků vodorovného dopravní značení. Tak je to pro nás omezené a je nám znemožněno provádět úklid tak, jak bychom chtěli.”

Lokality ulic plánovaného úklidu, kde vždy platí dočasný zákaz zastavení, jsou vždy dopředu označeny informačními cedulemi. Harmonogram prací je na webu technických služeb.Nahlásit chybu


K tématu

Nový Jičín jednou z největších investic letošního roku “ozdravěl” své středisko zeleně

15. listopadu 2023 8:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jednou z největších investičních akcí Nového Jičína je letos zvelebení střediska zeleně technických služeb města. Revitalizaci areálu si vyžádal havarijní stav původních skladovacích hal.

Nový Jičín spustí první fotovoltaickou elektrárnu, využívat ji budou technické služby

20. prosince 2023 12:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na střeše garáží technických služeb Nového Jičína je první městská fotovoltaická elektrárna. Do provozu bude uvedena v březnu. Sloužit bude mimo jiné i jako zdroj energie pro nové mini vozidlo na svoz odpadu.

První fotovoltaiku spustí město v březnu, napájet bude i nové elektrovozidlo

22. prosince 2023 8:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na střeše garáží technických služeb je první městská fotovoltaická elektrárna. Do provozu bude uvedena v březnu. Sloužit bude mimo jiné i jako zdroj energie pro nové mini elektrovozidlo na svoz odpadu.


Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky

Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Vlastníci budov mohou do 30. června žádat o dotaci

Včera 16:23 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Až do konce června mohou vlastníci budov v katastrálním území obce Stonava žádat na místní radnici o dotaci v rámci vyhlášeného Programu k poskytnutí dotace vlastníkům budov v obci Stonava na rok 2024.

Nemocnice v Havířově dokončila modernizaci rehabilitace, v provozu je po deseti letech i bazén

Třináct měsíců trvala komplexní rekonstrukce ambulantní rehabilitace v havířovské nemocnici. Kraj modernizaci podpořil 65 miliony korun. Součástí je i nový bazén.

Osobnosti Opavy si zahrály s REAL TOP Praha. Fotbalovým utkáním hráči přispěli na dobrou věc

Včera 15:55 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkali osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání v rámci oslav 800 let města. Výtěžek utkání byl v plné výši věnován Paťulce Keis a sourozencům Adélce a Matymu Markovým, kteří jsou upoutáni na vozík.

Řidiče čeká další omezení na ulici Borovského, tento týden začíná poslední etapa opravy

11. června 2024 16:31 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Oprava ulice Borovského míří do další etapy. Tentokrát musí řidiči počítat s úplnou uzavírkou v úseku od ulice V Polích až po hraniční přechod s Polskou republikou.

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Absolventi výtvarného oboru vystavují své závěrečné práce na baště

Výstavní prostory na baště představují absolventské práce žáků výtvarného oboru základní umělecké školy. Sešlo se tu dvacet autorů, mnoho různých technik a témata, kterým dominuje příroda.

Hlavní je udělat cokoliv a situaci neignorovat, radí novojičínským školákům budoucí zdravotnice

První pomoc by měl umět poskytnout každý. To je myšlenka, kterou se žákům novojičínských základních škol snaží vštípit studentky oboru praktická sestra. Kurzy pro děti pořádá jejich Mendelova střední škola řadu let

Dětské hřiště ve Studénce, budované postupně u sportovního centra, bude i místem pro kulturu

11. června 2024 10:18 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Nové dětské hřiště bylo otevřeno u sportovního centra ve Studénce. Herní prvky stojí na místě původního minigolfového hřiště. Z areálu zmizelo i malé brouzdaliště, jehož údržba byla náročná.

Začala poslední “kachličková” sezona venkovního bazénu

10. června 2024 16:01 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Venkovní bazén, starý padesát let, zahájil v červnu poslední sezonu s koupací vanou ještě v původní kachličkové podobě. V září začne jeho rekonstrukce za zhruba 80 milionů korun.

Zámek Nová Horka u Studénky opět zachvátila Květománie

10. června 2024 12:30 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

V zámku Nová Horka u Studénky vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun
Vydáno 28. května 2024 10:40, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

Některá místa na frekventovaných silnicích, co se týče výskytu menších děr, opravují technické služby i v zimě za použití studené asfaltové směsi. Hlavní údržba komunikací ovšem začíná teď v květnu.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “V letním období je používaná jiná technologie, a to asfaltová směs, kterou nakupujeme přímo v obalovně, sami ji na místo opravy dovážíme prostřednictvím termokontejneru, a tuto teplou asfaltovou směs následně přímo aplikujeme do předem připravené části opravované komunikace. V letošním roce jsme doposud spotřebovali 13 tun v rozsahu 62 metrů čtverečních, které byly aplikovány na ulicích Štefánikova, Jičínská, Máchová, Hřbitovní, na Kojetíně a Pod Lipami.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V současné době prostřednictvím technických služeb řešíme ty havarijní výtluky na území města, snažíme se co nejvíce těch výtluků, které ohrožují řidiče, ale i chodce, opravit. Potom systémově půjdeme od středu města až po ty místní části.”

Vlastními silami jsou pracovních technických služeb schopni provést na silnicích a chodnících menší opravy, na ty větší, celoplošná problematická místa, radnice soutěží externí firmy.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Částka, která je alokována pro celoplošné opravy, činí v letošním roce 5 milionů korun. Technické služby disponují částkou 24 milionů, v tom je zahrnutá samozřejmě i celoroční údržba komunikací. Celkově město Nový Jičín investuje do dopravy částku 64 milionů korun, v této částce se skrývají samozřejmě nejen opravy, ale i investiční akce, nově vybudované chodníkové tělesa, komunikace, ale například i autobusové zastávky nebo parkoviště.”

Seznam údržbových prací technických služeb je ovšem daleko širší než jen chodníky a ulice. Velkou část péče o majetek města zajišťují pracovníci úseku komunikací zejména v zimním období, pokud není potřeba plužit a sypat.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Provádíme činnosti, které zahrnují opravy odpadkových košů, opravdu chodníků, údržbu vodních prvků, údržbu a opravy dopravního značení, čištění kanalizačních vpustí, česel a propustků, strojní úklid komunikaci a chodníků, opravy a renovace laviček a opravy herních prvků na dětských hřištích.”

Stěžejní činností od března až do října je rovněž systematické blokové čištění města.

Jiří Bala, vedoucí úseku místních komunikací, TSM Nový Jičín: “Rajonový úklid stále pokračuje, jsme přibližně v jedné třetině. Tak pořád jsou problémy, pořád tam stojí řidiči a nesme schopni tam uklidit a nemáme prostor ani čas se tam vracet. Takže je to škoda, protože by to bylo komplet uklizené všecko, včetně nástřiků vodorovného dopravní značení. Tak je to pro nás omezené a je nám znemožněno provádět úklid tak, jak bychom chtěli.”

Lokality ulic plánovaného úklidu, kde vždy platí dočasný zákaz zastavení, jsou vždy dopředu označeny informačními cedulemi. Harmonogram prací je na webu technických služeb.Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043262/vytluky-po-zime-z-mestskych-cest-postupne-mizi-opravy-stoji-miliony-korun