Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Začala poslední “kachličková” sezona venkovního bazénu

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Venkovní bazén, starý padesát let, zahájil v červnu poslední sezonu s koupací vanou ještě v původní kachličkové podobě. V září začne jeho rekonstrukce za zhruba 80 milionů korun.

Vykachlíkovaná vana je napuštěná vodou a připravená na první letošní plavce - venkovní bazén je otevřen. Je to ovšem poslední letní sezona v jeho současné podobě.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Prvního června jsme zahájili, bohužel, to počasí je v červnu proměnlivé. V tuhle chvíli jsme ve venkovním areálu, ale provoz je uzavřen, protože to počasí není úplně ideální. Předcházející dny hodně pršelo, noční teploty nejsou příznivé. My samozřejmě umíme přihřát vody venkovního bazénu, ale samozřejmě to počasí musí být tomu trošku nakloněno.”

Provozovatel tedy v červnu denně kolem deváté hodiny na svém webu informaci o otevření bazénu aktualizuje.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “My v tom červnu, obzvláště ty víkendy, ještě můžeme kombinovat, protože máme v provozu ještě i vnitřní bazén. To znamená, že buď jdeme dovnitř, nebo ven a nebo to zkombinujeme, že je otevřen vnitřní bazén, ale návštěvníci mohou využít slunění venku, případně si sjet tobogán. Od července je vnitřní areál provozně uzavřený, abychom udělali nějaké opravy. V červenci a srpnu poběží jen venkovní areál.”

S čím musí návštěvníci počítat, to je zdražení vstupného o míru inflace, tedy o zhruba deset procent.

  Dlouho plánovaná rekonstrukce areálu pak začne na podzim. Vyžádaly si ji nejen potřeby současných trendů, ale především špatný stavebně technický stav.

  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nám každý rok uniká velké množství vody do země, to musíme zjistit a opravit. Ten současný bazén je ze sedmdesátých let minulého století, každý návštěvník bazénu už musí uznat, že ten bazén musíme uvést do standardů dnešní doby.”
  Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Hlavní je rekonstrukce bazénové vany, která by nově měla být nerezová, dále bude demontován stávající tobogán, bude instalován nový, který bude mít celkovou délku 71 metrů. Dále budou rekonstruovány technologie tak, aby umožnily provoz tohoto zařízení venkovního bazénu samostatně, čili nezávislé na vnitřní bazénu. Dále bude vytvořeno brouzdaliště pro děti a dvě nové vířivky.”
  Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Samozřejmě, těšíme se na to, protože tenhle keramický bazén, který je tady 50 let, musíme každý rok docela značně opravovat. Jsou tam i věci, které už nelze opravit, protože jsou v tělese toho bazénu. To znamená, že pokud se to celé opraví tak, jak je to v projektové dokumentaci, tak si myslím, že na naše návštěvníky čeká moderní areál, s tím, že jsou tady i ty prvky té regenerace, to znamená dvě tělesa vířivky, které bychom chtěli provozovat celoročně.”

  Rozměry bazénu zůstanou i po rekonstrukci beze změny, tedy i na délku klasická plavecká padesátka. Přestavba přijde dle aktualizovaného projektu na zhruba 80 milionů korun. Koupaliště v novém kabátě by mělo být znovu otevřen 1. června 2026.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Rekonstrukce, která začne v září, zachová bazénu jeho plavecký rozměr

  Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené

  Půl století starý novojičínský bazén půjde do nerezu, plavci jeho rozměr ocení

  Rekonstrukce padesát let starého venkovního bazénu v Novém Jičíně bude největší investiční akcí města letošního roku. Začne v září, následující letní sezonu zůstane koupaliště zavřené.

  Rekonstrukce Domova Duha skončí o rok později, přáním je návrat obyvatel do Vánoc 2025

  20. března 2024 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Rekonstrukce domova pro seniory na Máchově ulici měla původně trvat 15 měsíců. Nicméně dodatečné zjištěný špatný technický stav budovy práce prodlužuje, a to zhruba o rok


  Bouřky opět zaměstnávají hasiče. Nejčastěji u polámaných a vyvrácených stromů

  Dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Od pátečního večera prochází přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr láme a vyvrací stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají opět plno práce.

  Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

  Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

  O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

  Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

  MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

  Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

  Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

  Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

  Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

  Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

  Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

  Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

  Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

  Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

  Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

  Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

  Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

  Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

  Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

  Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

  Hudební týden ve Studénce vyvrcholil oslavou u sportovního centra

  Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

  Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

  Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

  Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

  V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

  Ukončili projekt Nanečisto, po prázdninách je čeká škola naostro

  20. června 2024 16:01 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Budoucí prvňáčci Základní školy Františka kardinála Tomáška prošli Rytířskou stezku a ukázali, jak jsou na nástup do školy připraveni. Ukončili tak projekt pro předškoláky s názvem Nanečisto, aby po prázdninách už naostro usedli do lavic.

  Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

  V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

  Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

  Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

  Začala poslední “kachličková” sezona venkovního bazénu
  Vydáno 10. června 2024 16:01, Nový Jičín, Petra Dorazilová
  Venkovní bazén, starý padesát let, zahájil v červnu poslední sezonu s koupací vanou ještě v původní kachličkové podobě. V září začne jeho rekonstrukce za zhruba 80 milionů korun.

  Vykachlíkovaná vana je napuštěná vodou a připravená na první letošní plavce - venkovní bazén je otevřen. Je to ovšem poslední letní sezona v jeho současné podobě.

  Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Prvního června jsme zahájili, bohužel, to počasí je v červnu proměnlivé. V tuhle chvíli jsme ve venkovním areálu, ale provoz je uzavřen, protože to počasí není úplně ideální. Předcházející dny hodně pršelo, noční teploty nejsou příznivé. My samozřejmě umíme přihřát vody venkovního bazénu, ale samozřejmě to počasí musí být tomu trošku nakloněno.”

  Provozovatel tedy v červnu denně kolem deváté hodiny na svém webu informaci o otevření bazénu aktualizuje.

  Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “My v tom červnu, obzvláště ty víkendy, ještě můžeme kombinovat, protože máme v provozu ještě i vnitřní bazén. To znamená, že buď jdeme dovnitř, nebo ven a nebo to zkombinujeme, že je otevřen vnitřní bazén, ale návštěvníci mohou využít slunění venku, případně si sjet tobogán. Od července je vnitřní areál provozně uzavřený, abychom udělali nějaké opravy. V červenci a srpnu poběží jen venkovní areál.”

  S čím musí návštěvníci počítat, to je zdražení vstupného o míru inflace, tedy o zhruba deset procent.

   Dlouho plánovaná rekonstrukce areálu pak začne na podzim. Vyžádaly si ji nejen potřeby současných trendů, ale především špatný stavebně technický stav.

   Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nám každý rok uniká velké množství vody do země, to musíme zjistit a opravit. Ten současný bazén je ze sedmdesátých let minulého století, každý návštěvník bazénu už musí uznat, že ten bazén musíme uvést do standardů dnešní doby.”
   Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Hlavní je rekonstrukce bazénové vany, která by nově měla být nerezová, dále bude demontován stávající tobogán, bude instalován nový, který bude mít celkovou délku 71 metrů. Dále budou rekonstruovány technologie tak, aby umožnily provoz tohoto zařízení venkovního bazénu samostatně, čili nezávislé na vnitřní bazénu. Dále bude vytvořeno brouzdaliště pro děti a dvě nové vířivky.”
   Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Samozřejmě, těšíme se na to, protože tenhle keramický bazén, který je tady 50 let, musíme každý rok docela značně opravovat. Jsou tam i věci, které už nelze opravit, protože jsou v tělese toho bazénu. To znamená, že pokud se to celé opraví tak, jak je to v projektové dokumentaci, tak si myslím, že na naše návštěvníky čeká moderní areál, s tím, že jsou tady i ty prvky té regenerace, to znamená dvě tělesa vířivky, které bychom chtěli provozovat celoročně.”

   Rozměry bazénu zůstanou i po rekonstrukci beze změny, tedy i na délku klasická plavecká padesátka. Přestavba přijde dle aktualizovaného projektu na zhruba 80 milionů korun. Koupaliště v novém kabátě by mělo být znovu otevřen 1. června 2026.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043482/zacala-posledni-kachlickova-sezona-venkovniho-bazenu