Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Červenec pozve na Festival pod Kaštany i na jeden odložený koncert

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

I letos se Novojičíňáci mohou těšit na sérii akcí, které budou doprovázet prázdninový čas. Kulturní program se bude odehrávat na náměstí, a také v zahradě Nového Slunce. Právě tam se bude v červenci konat Festival pod Kaštany.

Pohodový festival v prostředí zahrady Nové Slunce se poprvé konal v roce 2017, původně pod názvem Open Mic fest. Následně se jej pořadatelé z městského kulturního střediska rozhodli přejmenovat podle prostředí, ve kterém se koná, na Festival pod Kaštany.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “V letošním roce je už tradiční Festival pod Kaštany v dřívějším termínu, je to o týden dříve než jsme byli zvyklí doposud. Vychází to letos teda na 12. a 13. července. V pátek je program večerní. Všechny zvu na koncert skupiny Epydemye. Zažil jsem je, jsou naprosto výborní a myslím si, že i to, co ji neznají, tak by měli přijít a měli by si ji poslechnout. Nebudou chybět místní, kapela Fčil a Tu, které je součástí tohoto festivalu od samého začátku. A večer nám krásně uzavře Lucie Redlová se skupinou Garde.”

Sobotní program začíná ve dvě hodiny, nabídne bluegrassovou kapelu New Aliquot, písničkářku Moniku Byrtusovou z Mořkova, Jakuba Smolíka nebo Honzu Nedvěda mladšího.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “Já bych to asi úplně necharakterizoval do žánrového spektra, spíš bych řešil to, že posloucháme, že se díváme, zažíváme příjemnou muziku, může jít o folk, může jít o bluegrass, třeba i country. Už v posledních minimálně dvou letech mě hrozně potěšilo, když večer nekončí oficiálním programem, ale navazuje na to jam session. Vytáhnou se kytary, banja, kontrabasy a hraje se a ta atmosféra je naprosto úžasná, taková, jaká k těmto festivalům patří.”

Kromě toho Novojičínské kulturní léto nabídne v červenci další tři samostatné koncerty. Taktéž v zahradě Nového slunce zahraje městská dechová hudba.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Potom nás čekají dva větší koncerty přímo na náměstí. Bude to kapela D.A.R.S., což je kapela, která vznikla ze slovenské rockové kapely Desmod, která dlouhé roky hrávala s Robem Šimkem. Teď přijedou se svým novým zpěvákem. Měli vystoupit minulý rok na slavnostech, ale kvůli jejich interním problémům se to nepovedlo, takže je tu uvítáme teď v červenci.”

Tento koncert zazní v pátek 19. července, o týden později se v centru města představí kapela O5 a Radeček.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Od 22. července se lidé mohou těšit na letní kino v Novém Slunci, program filmů si najdou buď na stránkách kina nebo na našich stránkách a Facebooku.”

Kino pod širým nebem bude promítat dva týdny, program obsahuje pohádky pro děti, například pokračování Trollů nebo Kung Fu pandy a Mimoňů, dále také české komedie a další pohodové snímky.

Nahlásit chybu


K tématu

Open mic v novém kabátě o dvě patra výše a divadlo v Galerce

15. ledna 2024 12:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Městské kulturní středisko zve po skončení adventních a vánočních programů opět do svých prostor na Staré poště. Novou podobu získal pořad Open mic a v Galerce bude i divadlo.

Nový ředitel ocenil fungující tým, kulturu chce rozvíjet komunitním způsobem

17. srpna 2023 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Městské kulturní středisko vede nový ředitel Ondřej Rečka. Dosud pracoval jako ekonom kulturního domu v Kopřivnici, současně je tajemník celorepublikové Asociace provozovatelů kin.

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Oblíbené prázdninové čtvrtky v knihovně zahájila olympiáda

Knihovna zve do svých prostor i o prázdninách, a to nejen čtenáře. Připravila “prázdninové čtvrtky”, které vyplní dopolední čas dětem. První setkání bylo tématicky věnováno olympiádě v Paříži.

BEZ KOMENTÁŘE: Osobnosti města Studénka

Včera 7:08 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

Ve Studénce se oceňovaly osobnosti města.

Hledačka zavede hráče za zámeckým pokladem, a také na zajímavá místa Studénky

12. července 2024 12:01 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Organizace Sport a kultura ve Studénce připravila na letošní léto novinku - hru o zámecký poklad. Potřeba je jen chytrý mobilní telefon a chuť projít se po zajímavých místech města.

Nově vzniklý novojičínský spolek spojuje komunitu, která miluje Francii

Městská knihovna v Novém Jičíně vystavuje kresby dětí na téma “Paříž ve víru olympijských her.” Obrázky vzešly z výtvarné soutěže, kterou vyhlásila ve spolupráci s novojičínským Francouzsko-českým spolkem.

Kuchyně na Dlouhé se mění v moderní pracoviště, jeho provoz bude úspornější

12. července 2024 6:39 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Druhým měsícem pokračuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v základní škole Dlouhá. Kuchyně bude vybavena moderními spotřebiči, což povede k úspoře elektrické energie. Proto město na tento projekt získalo dotaci z Ministerstva životního prostředí.

Peklo v Dělnickém domě už není pod vodou, může znovu ožít

11. července 2024 19:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Spodní voda dlouhodobě trápila suterénní prostory Dělnického domu. Takzvané Peklo se tak roky nedalo využívat. I díky informaci pamětníků se pracovníkům odboru údržby města podařilo závadu vyřešit.

Červenec pozve na Festival pod Kaštany i na jeden odložený koncert
Vydáno 8. července 2024 6:57, Nový Jičín, Petra Dorazilová
I letos se Novojičíňáci mohou těšit na sérii akcí, které budou doprovázet prázdninový čas. Kulturní program se bude odehrávat na náměstí, a také v zahradě Nového Slunce. Právě tam se bude v červenci konat Festival pod Kaštany.

Pohodový festival v prostředí zahrady Nové Slunce se poprvé konal v roce 2017, původně pod názvem Open Mic fest. Následně se jej pořadatelé z městského kulturního střediska rozhodli přejmenovat podle prostředí, ve kterém se koná, na Festival pod Kaštany.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “V letošním roce je už tradiční Festival pod Kaštany v dřívějším termínu, je to o týden dříve než jsme byli zvyklí doposud. Vychází to letos teda na 12. a 13. července. V pátek je program večerní. Všechny zvu na koncert skupiny Epydemye. Zažil jsem je, jsou naprosto výborní a myslím si, že i to, co ji neznají, tak by měli přijít a měli by si ji poslechnout. Nebudou chybět místní, kapela Fčil a Tu, které je součástí tohoto festivalu od samého začátku. A večer nám krásně uzavře Lucie Redlová se skupinou Garde.”

Sobotní program začíná ve dvě hodiny, nabídne bluegrassovou kapelu New Aliquot, písničkářku Moniku Byrtusovou z Mořkova, Jakuba Smolíka nebo Honzu Nedvěda mladšího.

Jiří Macíček, dramaturg MKS Nový Jičín: “Já bych to asi úplně necharakterizoval do žánrového spektra, spíš bych řešil to, že posloucháme, že se díváme, zažíváme příjemnou muziku, může jít o folk, může jít o bluegrass, třeba i country. Už v posledních minimálně dvou letech mě hrozně potěšilo, když večer nekončí oficiálním programem, ale navazuje na to jam session. Vytáhnou se kytary, banja, kontrabasy a hraje se a ta atmosféra je naprosto úžasná, taková, jaká k těmto festivalům patří.”

Kromě toho Novojičínské kulturní léto nabídne v červenci další tři samostatné koncerty. Taktéž v zahradě Nového slunce zahraje městská dechová hudba.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Potom nás čekají dva větší koncerty přímo na náměstí. Bude to kapela D.A.R.S., což je kapela, která vznikla ze slovenské rockové kapely Desmod, která dlouhé roky hrávala s Robem Šimkem. Teď přijedou se svým novým zpěvákem. Měli vystoupit minulý rok na slavnostech, ale kvůli jejich interním problémům se to nepovedlo, takže je tu uvítáme teď v červenci.”

Tento koncert zazní v pátek 19. července, o týden později se v centru města představí kapela O5 a Radeček.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Od 22. července se lidé mohou těšit na letní kino v Novém Slunci, program filmů si najdou buď na stránkách kina nebo na našich stránkách a Facebooku.”

Kino pod širým nebem bude promítat dva týdny, program obsahuje pohádky pro děti, například pokračování Trollů nebo Kung Fu pandy a Mimoňů, dále také české komedie a další pohodové snímky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043876/cervenec-pozve-na-festival-pod-kastany-i-na-jeden-odlozeny-koncert