Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • OBYVATELÉ NOVÝCH HEŘMINOV ROZHODOVALI O PŘEHRADĚ, VĚTŠINA JE PRO
  • ČESKÉ A POLSKÉ DĚTI POZNÁVALY CENTRUM OSTRAVY DÍKY PROJEKTU RUKU V RUCE
  • V OSTRAVĚ ZAČNE REKONSTRUKCE NÁM. REPUBLIKY, NIKDO SE NEODVOLAL PROTI VÝBĚRU
  • LIDÉ SI VÝJIMEČNĚ PROHLÉDLI TŘÍDICÍ LINKU ODPADŮ V OPAVĚ
  • ZÁMEK V HRADCI NAD MORAVICÍ KONCEM KVĚTNA ZPŘÍSTUPNÍ NOVÝ OKRUH
  • APLIKACI MUNIPOLIS MOHOU NYNÍ POUŽÍVAT I KARVIŇÁCI
  • POLICISTÉ V BRUNTÁLE ZADRŽELI PRCHAJÍCÍHO MUŽE S UPRAVENOU PLYNOVOU ZBRANÍ
  • DOLNÍ VÍTKOVICE BUDOU HOSTIT OSMÉ POKRAČOVÁNÍ BEACHVOLEJBALOVÉHO TURNAJE
  • TITUL HASIČ ROKU SI Z PRAŽSKÉHO HRADU ODNESL PŘÍSLUŠNÍK HZS MSK
  • DO NEMOCNICE KARVINÁ - RÁJ SE VYDALY PANENKY AŽ Z KRNOVA A ROZVESELILY DĚTI
  • NEJSTARŠÍ TURIST. POCHOD V ČR, BEZRUČOVA MORAVICE, MĚL REKORDNÍ NÁVŠTĚVNOST

Modrá sdílená kola mění Nový Jičín za růžová, do Kopřivnice lze jet až hodinu zdarma

Nový Jičín |  | Regionální zprávy POLAR

Od února jezdí v Novém Jičíně růžová kola Rekola namísto dosavadních modrých kol Nextbike. Město vybralo nového provozovatele služby sdílených kol, zaujala především lepší cena.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas -:-
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Sdílená kola jezdí v Novém Jičíně od dubna loňského roku. Tuto službu zavedlo město společně s Kopřivnicí a dosud ji ve zkušebním režimu na dobu určitou, do konce ledna, provozovala společnost Nextbike.

      Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Společně s Kopřivnicí jsme vyhodnotili, že ta služba je oblíbená v obou městech, navíc funguje jako bonus pro přejezd mezi městy, a tak jsme se dohodli už na podzim, že společně vyhlásíme novou zakázku na dva roky.”

      Zvítězila společnost Rekola, která nabídla 13 korun 45 haléřů za jednu jízdu, což je o více než 4 koruny levnější než dosud. Základní pravidla zůstávají stejná. Při jízdě po Novém Jičíně mohou lidé využívat prvních 30 minut zdarma. Za každou další započatou půlhodinu zaplatí 20 korun.

      Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Takový bonus, který jsem nově zavedli, je, že bude přejezd mezi Novým Jičíně a Kopřivnicí a nebo naopak zvýhodněn, a to dobou 60 minut, po kterou je možné jet zdarma, což by mělo stačit i právě na přejezd mezi městy.”
      Daniel Orlík, společnost Rekola: “Začneme s padesáti koly a postupně budeme to množství zvyšovat až na smluvených 85.”

      Rozšířena budou i stanovišť pro jejich odstavení.

      Markéta Jánošíková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Přibude nám například stanice na FIbichově náměstí. Dále přidáváme stanici u zubní polikliniky, na ulici Lidickou k veřejným toaletám a navíc ještě přidáváme stanice do místních částí Kojetín a Straník.”

      Podrobný uživatelský manuál pro sdílená kola je na webu provozující společnosti.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Vyhrála nová společnost, sdílená kola jsou na dva roky růžová

      Od února jezdí v Novém Jičíně růžová kola Rekola namísto dosavadních modrých kol Nextbike. Město vybralo nového provozovatele služby sdílených kol, zaujala především lepší cena.

      Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

      14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

      Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

      Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

      Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.


      Při obecní zabijačce Palkovjané zahájili stavbu nového komunitního centra

      Trochu jiný průběh měla letošní Obecní zabijačka v Palkovicích. V průběhu hodování byla slavnostně zahájena stavba nového komunitního centra.

      Obyvatelé Nových Heřminov v referendu rozhodovali o přehradě. Většina byla pro

      Včera 19:22 | Bruntál | Yvona Fajtová

      V Nových Heřminovech proběhlo referendum o protipovodňové přehradě, která má zatopit část obce. Lidé od rána hlasovali o tom, jestli souhlasí se záměrem vybudovat protipovodňová opatření včetně přehrady.

      Lidé si výjimečně prohlédli třídící linku odpadů. Na Den země ji zpřístupnily TS Opava

      Včera 18:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Technické služby Opava se zapojily do akce Den země, který připadá na 22. dubna a jeho cílem je podpořit ochranu přírody. Uspořály exkurzi na třídící linku odpadů.

      Do Nemocnice Karviná - Ráj se vydaly panenky až z Krnova a rozveselily hospitalizované děti

      Nemocnice Karviná - Ráj spojila síly s organizací Harmonie a přijala panenky, které ušili mentálně postižení klienti. Panenky tak budou dělat radost hospitalizovaným dětem.

      Zámek v Hradci nad Moravicí nabídne novinku. Na konci května zpřístupní nový prohlídkový okruh

      Včera 18:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

      Zámek v Hradci nad Moravicí zahájil letní sezonu a na letošní rok chystá novinky. Už na konci května zpřístupní nový okruh s názvem Poklady hradeckého zámku.

      Aplikaci Munipolis mohou nyní používat i Karviňáci a mít tak aktuální informace na dosah ruky

      V Karviné nově funguje aplikace Munipolis, která zprostředkovává aktuální informace z mnoha oblastí dění ve městě. Občané tak budou moci komunikovat s městem a dozvídat se vše v předstihu.

      Dobrovolníci pokračují v zalesňování Beskyd po kůrovcové kalamitě

      Několik stovek nových stromů vysadili dobrovolníci, kteří se zúčastnili akce Stromy pro Javorník. V pátek své sazeničky zasadili studenti a v sobotu pak další dobrovolníci.

      České a polské děti společně poznávaly centrum Ostravy díky projektu Ruku v ruce

      Radnice Moravské Ostravy a Přívozu se zapojila do česko-polského projektu Ruku v ruce. Ten pokračoval už třetím setkáním. Tentokrát se díky němu žáci základní školy z polské Ratiboři spolu s žáky dvou základních škol z obvodu seznámili s historií centra Ostravy.

      Den Země opět přinesl spoustu podnětů k udržitelnějšímu způsobu života

      Na Masarykově náměstí se uskutečnil Den Země. Akce i letos přilákala množství dětí i dospělých. Součástí nabídky stánků a atrakcí bylo hlasování ve výtvarné soutěži z udržitelných materiálů.

      Nejstarší turistický pochod v ČR, Bezručova Moravice, zaznamenal rekordní návštěvnost

      25. dubna 2025 10:58 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

      V Hradci nad Moravicí proběhl už 65. ročník Bezručovy Moravice. Jde o nejstarší dálkový pochod v Česku. Připraveno bylo 6 turistických tras a tři cyklotrasy.

      Obkladači

      Kopřivnice Nástup: od 1. května 2025 od 25 500 Kč/měsíc

      Obkladači

      Kopřivnice Nástup: od 1. května 2025 od 25 500 Kč/měsíc

      Den Země na náměstí prezentoval ekologický přístup k životu

      V centru města se konala, akce, která oslavila Den Země. Připomněla důležitost ochrany životního prostředí, a to především formou her a atraktivních ukázek.

      BEZ KOMENTÁŘE: Velikonoční slavnost ve Studénce vyšla, lidé se bavili

      Včera 8:26 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

      Oslava příchodu Velikonoc se v sobotu, před Květnou nedělí, konala ve Studénce na náměstí Republiky. Lidé se dobře bavili.

      Příběh zámku Nová Horka dotvářejí i drobnosti a vzácné návštěvy

      25. dubna 2025 17:23 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

      Rekonstrukce každé historické budovy s sebou přináší různé nálezy, a nemusí se jednat o poklady, ale třeba jen o drobné odkazy minulé doby. Dokladem toho jsou i objevy ze zámku v Nové Horce.

      Hokejisté ladí novou sezonu, trénovat tu začne i Svačina

      25. dubna 2025 16:39 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

      Hokejisté Studénky, sotva byl rozpuštěn led po právě skončené sezoně, plánují další ročník. Oficiálně představili i jednoho z nových trenérů mládeže. Bude jím zdejší odchovanec a vítěz extraligy Vladimír Svačina.

      Krokovací výzva podnítila k pohybu klienty novojičínského ProSenioru

      Výzva 10 000 kroků pomohla rozhýbat i klienty novojičínské pečovatelské služby ProSenior. Sedm z nich se od počátku dubna vydává na pravidelné procházky. Vůbec nevadí, že kroky sbírají s pomocí chodítek.

      Město je stabilní, další alespoň tři strážníky ale potřebuje

      25. dubna 2025 10:00 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

      Bezpečnostní situace ve městě byla v uplynulém roce stabilní, vyplývá to z hodnotící zprávy městské policie. Neovlivnilo ji ani částečné omezení systému služeb, které kvůli nedostatku strážníků nejsou už rok každý den nonstop.

      Modrá sdílená kola mění Nový Jičín za růžová, do Kopřivnice lze jet až hodinu zdarma
      Vydáno 6. února 2025 14:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová
      Od února jezdí v Novém Jičíně růžová kola Rekola namísto dosavadních modrých kol Nextbike. Město vybralo nového provozovatele služby sdílených kol, zaujala především lepší cena.

      Sdílená kola jezdí v Novém Jičíně od dubna loňského roku. Tuto službu zavedlo město společně s Kopřivnicí a dosud ji ve zkušebním režimu na dobu určitou, do konce ledna, provozovala společnost Nextbike.

      Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Společně s Kopřivnicí jsme vyhodnotili, že ta služba je oblíbená v obou městech, navíc funguje jako bonus pro přejezd mezi městy, a tak jsme se dohodli už na podzim, že společně vyhlásíme novou zakázku na dva roky.”

      Zvítězila společnost Rekola, která nabídla 13 korun 45 haléřů za jednu jízdu, což je o více než 4 koruny levnější než dosud. Základní pravidla zůstávají stejná. Při jízdě po Novém Jičíně mohou lidé využívat prvních 30 minut zdarma. Za každou další započatou půlhodinu zaplatí 20 korun.

      Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Takový bonus, který jsem nově zavedli, je, že bude přejezd mezi Novým Jičíně a Kopřivnicí a nebo naopak zvýhodněn, a to dobou 60 minut, po kterou je možné jet zdarma, což by mělo stačit i právě na přejezd mezi městy.”
      Daniel Orlík, společnost Rekola: “Začneme s padesáti koly a postupně budeme to množství zvyšovat až na smluvených 85.”

      Rozšířena budou i stanovišť pro jejich odstavení.

      Markéta Jánošíková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Přibude nám například stanice na FIbichově náměstí. Dále přidáváme stanici u zubní polikliniky, na ulici Lidickou k veřejným toaletám a navíc ještě přidáváme stanice do místních částí Kojetín a Straník.”

      Podrobný uživatelský manuál pro sdílená kola je na webu provozující společnosti.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000047153/modra-sdilena-kola-meni-novy-jicin-za-ruzova-do-koprivnice-lze-jet-az-hodinu-zdarma