Chtěl vydělat za každou cenu. Zvolil si ale nelegální cestu. Kriminalisté z Nového Jičína odhalili zloděje zemního plynu.
Muž způsobil škodu více než jeden a půl milionů korun.
69letý muž byl obviněn z krádeže. Může jít do vězení až na 8 let.
Majitel palírny dlouhých pět let nelegálně odebíral zemní plyn. Pomocí tzv. bypassu obcházel plynoměr, aby zvýšil zisk. 69letý muž způsobil škodu více než jeden a půl milionů korun a může jít do vězení až na 8 let.
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR
Chtěl vydělat za každou cenu. Zvolil si ale nelegální cestu. Kriminalisté z Nového Jičína odhalili zloděje zemního plynu.
Muž způsobil škodu více než jeden a půl milionů korun.
69letý muž byl obviněn z krádeže. Může jít do vězení až na 8 let.
Moravskoslezská hospodářská kriminálka vyšetřuje ojedinělý případ nelegálního kšeftování s léky. Téměř šedesátiletá žena, která pracovala v lékárně nemocnice, měla více než 10 let přeprodávat léky z nemocnice a přebírat klienty ve svůj prospěch. Škoda nemocnici přesahuje 11 milionů korun a žena se měla obohatit o ještě vyšší částku. Peníze utratila za dům a cestování.
Využívali dotace na dětské kroužky, které existují pouze na papíře. Krajští kriminalisté podali obvinění z podvodu na podnikatelskou dvojici. Podvodníci čerpali dotace na 3 projekty. Škoda se odhaduje na zhruba 7 milionů korun.
Seniorce z Ostravy přišla zpráva z neznámého čísla. Osoba na druhé straně jí tvrdila, že je její dcera. Následně nebohou ženu lstí přesvědčila, že akutně potřebuje peníze. Podvedená jí poslala přes 180 tisíc korun. Podvodníci pak peníze proprali přes několik účtů a na více místech v Česku.
Oblíbená cyklostezka podél řeky Opavy je po předloňských ničivých povodních opět plně průjezdná. Město opravilo poškozené úseky Slezské magistrály v délce více než tří kilometrů. Na obnovu navazují i další plány na rozvoj cyklistické dopravy a úpravy nábřeží.
Vozový park nemocnice v Bruntále prochází prvním velkým krokem své obnovy. Moravskoslezská nemocnice Krnov díky první velké investici po sloučení nemocnic zakoupila 6 nových sanitních vozů v celkové výši přes 12 mil korun. Všechny jsou vybaveny pohonem 4x4 a automatickou převodovkou.
Letečtí záchranáři v Moravskoslezském kraji měli v sobotu 1. srpna mimořádně rušnou službu. Vrtulník byl vyslán celkem k sedmi zásahům napříč regionem. Pomáhal například u vážně zraněného muže pokousaného psem, ženy v kolapsovém stavu v horském terénu, muže s akutním infarktem i mladé ženy po pádu z koně.
Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.
Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.
Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.
Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.
Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.
Opravené komunikace, nový chodník, skladové prostory i zázemí pro dopravní hřiště. Malé Hoštice letos realizovaly investice za téměř deset milionů korun. Peníze pocházely nejen z letošního rozpočtu, ale také z úspor z předchozího roku.
Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.
Stovky květů a omamná vůně v prostorách Zámku Nová Horka prozrazují, že začala Květománie. Obdivovat krásu květinových vazeb tu mohou letos návštěvníci počtvrté. Akce se navíc poprvé rozšířila i do nových prostor.
Nezisková organizace Bunkr pořádala v Novém Jičíně Rodina FEST. Připraven byl program plný pohybu, her a především společných zážitků pro děti a dospělé
Fotbalové áčko Nového Jičína absolvuje přípravu na nastávající sezonu pod vedením nového trenéra. K týmu se vrátil Pavel Hajný. Současně ovšem klub klade důraz i na výchovu mládeže a jeho barvy hájí také juniorky a ženy.
Trochu sportu mezi regály s literaturou a především letní zábavu pro děti nabídla novojičínská knihovna. V rámci pravidelných “prázdninových čtvrtků” připravila Olympiádu se Spejblem a Hurvínkem.
Vagonářské muzeum zažívá svou sedmdesátou sezonu. Výročí svého otevření připomíná třeba vystavením zakládací listiny, dobových kronik nebo detailů z původní ředitelské vily.
Hřiště u sportovního centra se podařilo obohatit o nové herní prvky. Tentokrát jsou určeny spíše menším dětem. Přibyla třeba věžová sestava se skluzavkou a stěna s edukativními úkoly.

Chtěl vydělat za každou cenu. Zvolil si ale nelegální cestu. Kriminalisté z Nového Jičína odhalili zloděje zemního plynu.
Muž způsobil škodu více než jeden a půl milionů korun.
69letý muž byl obviněn z krádeže. Může jít do vězení až na 8 let.