Na Třinecku a Jablunkovsku vyjíždí nové autobusy

Silnice na Jablunkovsku a Třinecku budou (od neděle) křižovat autobusy nového dopravce. Ten slibuje zvýšenou kvalitu cestování, už také proto, že všechny autobusy jsou klimatizované a nízkopodlažní.

Reklama

Veřejnou autobusovou dopravu bude na Jablunkovsku a Třinecku v následujících deseti letech zajišťovat společnost ČSAD Vsetín. Firma vyhrála první výběrové řízení v Moravskoslezském kraji, které řeší dopravní obslužnost v tomto regionu.

“Na sedmnácti pravidelných linkách ten objem kilometrů, které tam ročně najezdíme, je asi 1,7 milionů kilometrů. Co se týče tarifu a odbavení, tak tam cestující nepocítí žádnou změnu, tam platí tarif, který platí doteď,” podotkl Oldřich Holubář, ředitel ČSAD Vsetín.

Kraj bude ročně na tuto službu přispívat 35 miliony korun. Na financování se budou z deseti procent podílet také města a obce z této části regionu.

“Domluvili jsme se, že rozsah té sítě zůstane stejný a jsme tomu velice rád, že všechny obce na Třinecku a Jablunkovsku přistoupily k našemu projektu a soutěžili jsme jeden velký balík, jeden velký tendr,” uvedl Daniel Havlík (ČSSD), náměstek hejtmana MS kraje pro dopravu a životní prostředí

Dopravce pořídil pro tento nový kontrakt i zcela nový vozový park.

Cestující na Třinecku a Jablůnkovsku čeká od neděle vysoký komfort. Všechny nové autobusy jsou klimatizované a nízkopodlažní.

“Je to celkem třicet dva autobusů, z toho dvacet čtyři plynových, osm naftových a jeto včetně záložních vozidel,” dodal Oldřich Holubář, ředitel ČSAD Vsetín.

Co se naopak v autobusové dopravě na Třinecku a Jablůnkovsku měnit nebude, jsou řidiči.

Vsetínská společnost zaměstná ty, kteří jezdili pro předcházejícího dopravce.
LOGIS a.s.
Nový Jičín
od 50 000 Kč do 65 000 Kč

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

miIfapols s.r.o.
Nový Jičín
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu