Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze speciálních škol na přehlídce v NJ

Děti s mentálním a tělesným postižením ze speciálních škol bývalého okresu se sešly v Novém Jičíně na přehlídce své dramatické tvorby. Tato akce je pro ně příležitostí předvést veřejně svá taneční a hudební vystoupení. Významná je pro ně ale také jako setkání s kamarády z jiných škol.

Přehlídka Vítání jara se v Novém Jičíně konala ve spolupráci místní speciální základní školy a Střediska volného času Fokus již po 16. Děti se zdravotními handicapy secvičily program složený z tance, zpěvu a dramatické tvorby.

“Ty taneční a pohybové věci jsou velmi oblíbené u žáků s mentálním postižením a oni se velmi rádi prezentují touto formou, jak svým kamarádům, tak rodičům. A samozřejmě se tady potkávají s kamarády z jiných škol, což je významný sociální aspekt té akce,” David Ježek, zástupce ředitele, ZŠ a MŠ speciální v Novém Jičíně.

“Naše škola má dvě vystoupení, to první je zaměřeno jarně, je veselé a jmenuje se Mýdlo. Druhé vystoupení je taky taneční na písničku Duha,” popsala program Irena Dudková, speciální pedagog ZŠ a MŠ speciální v Novém Jičíně.

Jako hosty si pořadatelé přizvali také klienty z dalších sociálních zařízení a svými ukázkami přispělo SVČ Fokus.

“Vystoupeními kroužků tanečních, Betweenu, což je skákání přes švihadla, budou tady letos vystupovat stepaři a kytaristé,” upřesnila Drahoslava Štrbavá, SVČ Fokus Nový Jičín.

Vystoupení, ač je předváděli účinkující s rozdílnými schopnostmi, měly jedno společné. A to je dětská bezprostřednost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy