Děti ze speciálních škol na přehlídce v NJ

Děti s mentálním a tělesným postižením ze speciálních škol bývalého okresu se sešly v Novém Jičíně na přehlídce své dramatické tvorby. Tato akce je pro ně příležitostí předvést veřejně svá taneční a hudební vystoupení. Významná je pro ně ale také jako setkání s kamarády z jiných škol.

Reklama

Přehlídka Vítání jara se v Novém Jičíně konala ve spolupráci místní speciální základní školy a Střediska volného času Fokus již po 16. Děti se zdravotními handicapy secvičily program složený z tance, zpěvu a dramatické tvorby.

“Ty taneční a pohybové věci jsou velmi oblíbené u žáků s mentálním postižením a oni se velmi rádi prezentují touto formou, jak svým kamarádům, tak rodičům. A samozřejmě se tady potkávají s kamarády z jiných škol, což je významný sociální aspekt té akce,” David Ježek, zástupce ředitele, ZŠ a MŠ speciální v Novém Jičíně.

“Naše škola má dvě vystoupení, to první je zaměřeno jarně, je veselé a jmenuje se Mýdlo. Druhé vystoupení je taky taneční na písničku Duha,” popsala program Irena Dudková, speciální pedagog ZŠ a MŠ speciální v Novém Jičíně.

Jako hosty si pořadatelé přizvali také klienty z dalších sociálních zařízení a svými ukázkami přispělo SVČ Fokus.

“Vystoupeními kroužků tanečních, Betweenu, což je skákání přes švihadla, budou tady letos vystupovat stepaři a kytaristé,” upřesnila Drahoslava Štrbavá, SVČ Fokus Nový Jičín.

Vystoupení, ač je předváděli účinkující s rozdílnými schopnostmi, měly jedno společné. A to je dětská bezprostřednost.
KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

ROMOTOP spol. s r. o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu