Hlavním důvodem, proč město k elektronickým aukcím přistoupilo, je celkové snížení nákladů.
Milan Grestenberger (ČSSD), uvolněný radní: "Tak především jde o akce neinvestičního charakteru, postupně přibudou i stavební zakázky. Není to specifikováno na jaké komodity, nicméně jedná se o komodity, které jsou běžné."
První novojičínské elektronické aukce se budou týkat kancelářských potřeb a pojištění, časem pak přibudou nákupy energií a zadávání stavebních prací.
Milan Grestenberger (ČSSD), uvolněný radní: "Teď jsme ve stádiu podpisu hospodářské smlouvy, realizační smlouvy s tím, že zkušební doba bude v dubnu a naostro půjdou elektronické aukce v měsíci květnu."
Nakupovat pomocí tak zvaných e-aukcí budou v Novém Jičíně městský úřad, technické služby a bytový podnik města. Později přibudou také všechny příspěvkové organizace, které město zřizuje.
Milan Grestenberger (ČSSD), uvolněný radní: "Elektronické aukce budou probíhat na softwarovém vybavení vybrané firmy, která nám bude provádět servis včetně školení pracovníků."
Pokud by systém sdružených nákupů využily všechny obce v republice a také vláda, odhadované úspory by činily neuvěřitelných 20 miliard korun. O tom, kolik ušetří touto formou Nový Jičín, vás budeme za několik měsíců informovat.