Městkou knihovnu celoročně navštěvují desítky dětí, na besedách se seznamují s knihami i s provozem

Děti, které do knihovny chodí v průběhu roku, jsou seznamovány s jejím fungováním a podporovány v čtení a čtenářství. Letošní první návštěva byla zahájena krátkou prezentací knih včetně čtení pohádek.

„Dnes přišly děti do knihovny z Mateřské školy Poštovní z oddělení Berušek. Děti tady byly už v listopadu a už tehdy jsme se domluvili, že přijdou už po Vánocích, v lednu, aby se pochlubily, kdo a jakou knihu dostal pod stromeček. Za odměnu jim pak v rámci prezentace představím knižní novinky pro jejich věkovou kategorii,“ uvedla knihovnice Ludmila Goldová.

Po skončení prezentace si děti prohlédly knižní tituly, které knihovna nabízí. Závěrem si pak po domluvě s kantory vybraly knihy, které si zapůjčily přímo do školky, kde jim je jejich učitelé budou předčítat. Děti nám sdělily také jaké knihy dostaly letos pod stromeček.

 „Besedy pro školy a školy organizuje kolegyně Goldová, témata můžete najít na našich stránkách, kde jsou rozděleny podle věku a kategorie. Je tam spousta knihovnických lekcí“, řekla vedoucí knihovny Ludmila Nováková.

Nejbližších akcí, kterých se v knihovně na sídlišti můžete zúčastnit budou povídání o Šesté čakře Zdeňka Pícla a o týden později pak Tajemno pod vedením Arnošta Vašíčka.
AVIDUZ, spol. s r.o.-pracoviště
Hodslavice
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r.o.
Suchdol nad Odrou
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

AZ-NEM GROUP CZ s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků