Městkou knihovnu celoročně navštěvují desítky dětí, na besedách se seznamují s knihami i s provozem

Děti, které do knihovny chodí v průběhu roku, jsou seznamovány s jejím fungováním a podporovány v čtení a čtenářství. Letošní první návštěva byla zahájena krátkou prezentací knih včetně čtení pohádek.

„Dnes přišly děti do knihovny z Mateřské školy Poštovní z oddělení Berušek. Děti tady byly už v listopadu a už tehdy jsme se domluvili, že přijdou už po Vánocích, v lednu, aby se pochlubily, kdo a jakou knihu dostal pod stromeček. Za odměnu jim pak v rámci prezentace představím knižní novinky pro jejich věkovou kategorii,“ uvedla knihovnice Ludmila Goldová.

Po skončení prezentace si děti prohlédly knižní tituly, které knihovna nabízí. Závěrem si pak po domluvě s kantory vybraly knihy, které si zapůjčily přímo do školky, kde jim je jejich učitelé budou předčítat. Děti nám sdělily také jaké knihy dostaly letos pod stromeček.

 „Besedy pro školy a školy organizuje kolegyně Goldová, témata můžete najít na našich stránkách, kde jsou rozděleny podle věku a kategorie. Je tam spousta knihovnických lekcí“, řekla vedoucí knihovny Ludmila Nováková.

Nejbližších akcí, kterých se v knihovně na sídlišti můžete zúčastnit budou povídání o Šesté čakře Zdeňka Pícla a o týden později pak Tajemno pod vedením Arnošta Vašíčka.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků