Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I Studéňáci pomáhají shánět peníze za Oliverovu léčbu

  • Studénka,

Nemoc spinální svalová atrofie je velmi vzácné onemocnění svalstva. Známé jsou čtyři typy, z nichž prvním, nejhorším, trpí právě Oliver. Léčba musí začít do dvou let věku.

V současné době je moderní léčba, která umožňuje správnou nebo zlepšenou funkci motoneuronů, jsou to speciální injekce, které se píchají do mozkomíšního moku, ale s léčbou se musí začít velmi brzy,“ vysvětlil MUDr. Pavel Hanzelka.

Takřka dvouletý Oliver začal trpět nemocí poté, co ve čtyřech měsících prodělal zápal plic. Vzácná svalová disfunkce se u něj začala projevovat, když ani ne půlroční miminko probudili z umělého spánku.

„Oliverek má první typ, ten nejtěžší, nejzávažnější, děti s tímto typem se běžně dožívaly dvou let věku. Nehýbe se vůbec, neudrží si ani hlavu, hýbá jen jednou rukou po předloktí. Nemá sílu zvednout ani vlastní nohy. U jiných dětí bývají i dechové potíže,“ přiblížila Oliverova maminka.

Aby mohla být u Oliver zahájena léčba, musí rodiče zaplatit částku převyšující 50 milionů korun. Tuto velmi nákladnou a v Evropě zatím nepovolenou léčbu, rodině přislíbila pražská nemocnice v Motole.

„V této chvíli jsme zhruba v polovině sbírky. Cílová částka je něco přes 50 milionu korun přímo pro léčbu. Nejlépe by bylo, abychom tu částku zvládli vybrat do konce června. Narozeniny má v srpnu a nějakou dobu bude trvat vyřizování s nemocnicí,“ vysvětlil tatínek Olivera.

Pomoct s úhradu léčby pro Oliverovi se snaží i široká veřejnost. Vzniklo několik sbírek, i dobrovolníci ze Studénky šijí roušky jejichž výtěžek putuje na léčbu.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail