Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Studénce začala plošná desinfekce, jako první se dezinfikovaly zastávky autobusů

  • Studénka,

Jednotka sboru dobrovolných hasičů v úterý odpoledne dezinfikovala autobusové zastávky a lavičky na území našeho města a přilehlé Nové Horky. V následujících dnech bude dezinfikování veřejných prostor pokračovat.

„Dezinfikování bude pokračovat podle toho, jak dostaneme další várku. Nějakou dezinfekci máme objednanou, momentálně máme omezené množství dezinfekce, takže v rámci toho, co máme, budeme samozřejmě pokračovat,“ vysvětil velitel JSDH Studénka Petr Sič.

„Byl to start procesu dezinfekce veřejných prostor na území města, jako jsou autobusové zastávky, měly by následovat další fáze ve veřejných prostorách, jako jsou veřejné budovy, kde se shromažďují lidé,“ upřesnil starosta města Libor Slavík.

Ve čtvrtek zasedne krizový štáb města. Na body, které budou na programu, a čím se budou členové zabývat, jsme se zeptali starosty města.

„Připravujeme další návaznosti na daná opatření, to znamená uvolnění činnosti sběrného dvoru, odkládacích míst, právě zmiňovanou dezinfekci, dále distribuci ochranných prostředků, které jsme obdrželi. Připravujeme rozvor k drobným podnikatelům na území města, takže část prostředků, které jsme obdrželi. Není jich tolik, abychom zásobili všechny občany“ nastínil starosta města Libor Slavík.

Krizový štáb města Studénky zasedal naposledy 16. března, tedy krátce po vyhlášení nouzového stavu. Informace z jednání budou následně k dispozici na webových stránkách města.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail