Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavba nové cyklostezky mezi Studénkou a Novou Horkou může začít

  • Studénka,

Výstavba cyklostezky spojující Studénku s Novou Horkou začala už před 2 lety. Tehdejší firma zhotovila jen povrchové úpravy a na staveniště se už nevrátila. Naději na dokončení vkládá nově vysoutěžený dodavatel.


 „Akci cyklostezku Studénka – Nová Horka v opakovaném řízení, Rada 26. března rozhodla, na základě došlých nabídek, vybrat vítěznou společnost. V tuto chvíli, v tomto týdnu končí zákonem stanovené lhůty na možnost námitek ze stran účastníků řízení a pokud nic neobdržíme, tak bude možné s firmou uzavřít smlouvu,“ vysvětlil starosta města Libor Slavík.

Nová firma může stavbu za zhruba 12 milionu korun zahájit ihned po podpisu smlouvy. Jak to však bude s plánovaným termínem dokončením stezky je prozatím nejasné.

„Samozřejmě se ohledem na aktuální nouzový stav, uvidíme, jaké bude počasí, jak půjdou dodávky materiálu. V tuto chvíli je předčasné hovořit, jestli dojde k nějakému časovému posunu nebo ne. Možná se dá předpokládat, že by mohlo k něčemu dojít, ale jak říkám, to bude předmětem samotné stavby a realizace,“ doplnil starosta města Libor Slavík.

Plánované dokončení stavby je stanoven na poslední srpnový den. Po vydání všech povolení k užívání, by měla být stezka v provozu do konce září.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků