Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý bazén ve Studénce čeká neodkladná oprava

  • Studénka,

K úniku velkého množství vody z bazénu došlo po jeho opětovném napuštění a spuštění všech technologií. S největší pravděpodobností došlo k havárii potrubního systému.

Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: „Za den se nám ztratilo 6,5 kubíku vody, což není málo. Proto jsme byli nuceni začít tento problém řešit. Samozřejmě je nehospodárné bazén udržovat v takovémto stavu a nadále ho provozovat. Rozhodli jsme se závadu najít, bazén vypustit a na dalším řešení se budeme domlouvat s městem.“

Libor Slavík, starosta Studénky: „Nakonec se zjistilo, že to bude v potrubí, které je zabetonováno pod fólií bazénu. To znamená, že se bude jednat o pravděpodobně větší opravu. V tuto chvíli dostal příslušný odbor ve spolupráci se SAKem Studénka úkol k tomu, aby prověřili možnosti.“

Variant na opravu nebo případnou rekonstrukci bazénu je už několik. Momentálně se nabízejí tři, o kterých pověření pracovníci intenzivně jednají.

Libor Slavík, starosta Studénky: „Tou první, možná nejjednodušší, nejlevnější variantou je nová plachta a odkopání stávajících rozvodů, které vedou v betonové části, nové zabetonování a položení fólie. Druhá možnost je náhrada za nějakou vanu, jestli plastovou nebo nerezovou, budeme prověřovat u specializovaných firem.

K projednání bude předložena i možnost velké rekonstrukce. Ta by znamenala přebudování celé místnosti krytého bazénu, ve které by se nově mohla nacházet také vířivka.

Libor Slavík, starosta Studénky: „Třetí variantou je pak komplexnější rekonstrukce, protože už v minulých dvou letech se uvažovalo, od doby, kdy není v provozu vířivka, že by se prostor bazénu eventuálně rozšířil o vířivku, která by byla k dispozici návštěvníkům bazénu.

Celou věc projednali radní města Studénky 30. července. Která varianta nakonec zvítězí, a kdy bude bazén v provozu, není v tuto chvíli jisté.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyDomov NaNovo, příspěvková organizace - okres NJ
Nový Jičín
od 24 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 42 000 do 48 000 Kč/měsíc

Detail

JINAK, z.ú. - Frenštát p/R
Frenštát pod Radhoštěm
od 26 100 do 39 000 Kč/měsíc

Detail