Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koupaliště ve Studénce poškodil čtrnáctiletý chlapec, na dně biotopu rozebral dlažbu

  • Studénka,

Policisté oznámili, že poškození přírodního koupaliště ve Studénce má na svědomí 14letý hoch, který v červenci na dně bazénu přeházel hromadu kachlí. Přírodní biotop musel být kvůli bezpečnosti uzavřen. Situaci tehdy musel vyřešili potápěči, kteří dlaždice provizorně poskládali tak, aby se o ně nikdo nezranil.

Na nezvyklou situaci na přírodním koupališti upozornili policii provozovatelé, kteří museli kvůli bezpečnosti návštěvníků biotop uzavřít. Na dně bazénu tehdy skončilo na hromadě přes 50 kusů dlaždic. Jejich hromada ležela v místech, kam se nejčastěji skáče a její hrany a ostré rohy mohly způsobit lidem vážné zranění.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Tehdy neznámá osoba úmyslně ze dna zdejšího venkovního bazénu přemístila z hloubky přibližně 1,3 metrů do hloubky okolo 3,3 metrů betonové dlaždice o rozměrech 40 x 40 centimetrů. Na dně bazénu tak byla vytvořena nesouvislá hromada kachlí, koupaliště muselo být z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeno a oprava dna bazénu byla v následujících dnech provedena speciální potápěčskou službou a organizací." 

Policie incident vyšetřovala jako přečin poškození cizí věci a pátrala po viníkovi.

René Černohorský, mluvčí PČR: "V těchto dnech byl jako pachatel shora uvedeného protiprávního jednání a chování se škodou ve výši 20 tisíc korun ustanoven ze strany studéneckých policistů 14letý nezletilý chlapec z Novojičínska. Celou záležitostí se nadále budou zabývat novojičínští kriminalisté v úzké spolupráci s příslušným sociálním odborem a s pracovníky OSPODu Městského úřadu ve Studénce."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy