Ondřej Stanek, vedoucí Přírodního koupaliště Studénka: „„Ve středu jsme měli sanitární den. Starali jsme se o vodu a zbavovali se řasy. Díky chladnějšímu počasí, které bylo se voda pročistila a bylo vidět že tam dlažba chybí. Ve středu ráno jsme viděli rozsah škody a hned jsme věděli že hromada na dně bude velká a nebezpečná. Kvůli technickému stavu dna jsme museli zavřít. Řešíme to akutně. Dlažbu potápěč rozprostře za okraj do plochy, aby na ni nikdo nemohl dopadnout a ublížit si.“
Martin Janostyak, potápěč: „Když se zvíří kal je tam nulová viditelnost. Všechno se musí dělat po hmatu a nepomůže vám ani baterka. Není to nejlehčí zvedat desetikilové kachličky.“
Téměř dvou denní odstávka biotopu zapříčinila desetitisícové škody.
Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: „Ztráty budou opravdu vysoké, už jenom oprava poškozených dlaždic a jejich vynesení na původní místo nás vyjde na zhruba dvacet až třicet tisíc. Proto jsme celý případ předali policii. Posílíme hlídání plavčíků a budeme bazén monitorovat v průběhu celého dne. “
René Černohorský, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: „Celou záležitostí se intenzivně zabývají policisté z obvodního oddělení ve Studénce. Případ je prověřován pro přečin poškození cizí věci. Žádáme případné svědky, aby nám podali jakékoliv kladné informace, které by nám pomohli pachatele dopadnout. To je možné na čísle 158.“
V úterních ranních hodinách vrátili kachle na svá místa potápěči. Ve čtyřech lidech a se speciální výbavou měli za zhruba tři a půl hodiny hotovo.
Tomáš Melichárek, potápěč: „Kachle jsou v hloubce víc jak tří metrů. Mají až deset kilo, takže to bude problematické. Z hloubky třech metrů do jednoho metru je to náročné kvůli vyrovnávání tlaku v uších. Jestli je budeme nakládat do speciálních vaků anebo skládat ručně ještě uvidíme.“
Provozovatelé biotopu teď budou kontrole koupaliště věnovat zvýšenou pozornost během celého dne, aby se předešlo podobným případům.