Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Na známém přejezdu ve Studénce uvízla dodávka, po řidiči pátrají policisté

  • Studénka,

Policisté mají na stole další riskantní případ, který se stal na nechvalně známém železničním přejezdu ve Studénce. Pár minut před třináctou hodinou odpolední 6. června 2022 tam mezi závorami uvízl řidič v dodávce. Policisté po něm pátrají a zveřejnili záznam incidentu.

video: PČR
video: PČR
René Černohorský, mluvčí PČR: "Blíže neustanovený řidič nákladního motorového vozidla celo červené barvy, a to dodávkového typu podobnému tovární značky Renault vjel ze strany ulice 2. května ve směru k ulici Nádražní ve Studénce na zabezpečený železniční přejezd v době, kdy již bylo v činnosti výstražné světelné a zvukové zabezpečovací zařízení a střídavě blikala světla červené barvy. Podle všech dostupných informací řidič daného automobilu před železničním přejezdem přibrzdil, poté však i přesto, že bylo v provozu výstražné zařízení, vjel do prostoru železničních kolejí a před vozem i za ním se téměř bezprostředně a okamžitě sklopily závory." 

Na přejezdu ve Studénce jsou tři koleje, dvě z nich slouží jako hlavní železniční trať, třetí jako manipulační. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Neznámý řidič přesně nezjištěné dodávky s pravděpodobnou mezinárodní registrační značkou Polské republiky po vjetí na chráněný železniční přejezd zůstal stát co nejblíže výše zmiňované třetí koleji. Přibližně po padesáti sekundách projel pomalou rychlostí za zadní části nákladního automobilu osobní rychlostní vlak s označením Regiojet. Vzhledem k tomu, že vůz stál téměř až u manipulační třetí koleji, bezprostředně nehrozila kolizní situace. Jakmile vlak projel a zabezpečovací závory se zvedly, neznámý řidič s dodávkovým vozem odejel po ulici Nádražní neznámo kam. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. " 

Policisté od začátku roku řešili jen na tomto přejezdu celkem 12 přestupků a podobných rizikových situací. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají studénečtí policisté, a to v úzké spolupráci nejen s novojičínskými kriminalisty, ale také s dalšími policisty Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění dosud přesně nezjištěného řidiče blíže neupřesněného nákladního motorového vozidla (větší dodávkový vůz pravděpodobně s polskou mezinárodní registrační značkou), lze kdykoli osobně či telefonicky sdělit policistům z Obvodního oddělení ve Studénce na jejich služebně nebo na čísle 974 735 761 případně kdykoli telefonicky zavolat, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Za jakoukoli pomoc při řádném objasnění celé věci policisté děkují."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy