Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamion projel ve Studénce červenou na přejezdu a uvízl pod závorou

  • Studénka,

V pondělí dopoledne uvízl na železničním přejezdu ve Studénce kamion na polských registračních značkách. Řídil ho ruský řidič, který projel blikající červenou. Že je přejezd v činnosti zřejmě registroval až ve chvíli, kdy začaly padat dolů závory. Naštěstí dupl na brzdy a zůstal stát ještě před samotnými kolejemi.

Zdroj: Policie ČR

Více než 40 sekund už blikala červená světla. Ruský řidič polského kamionu mezitím přijížděl k železničnímu přejezdu ve Studénce a jakoby si jich nevšiml. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič kamionu ročníku 1987 s největší pravděpodobností nerespektoval červené signalizační zařízení a s kamionem pokračoval v jízdě. Najel do prostoru železničního přejezdu v době uzavírání závor, čímž došlo k uvíznutí kamionu pod závorou, které zůstaly na kabině vozu."

Naštěstí si řidič všiml, že závory jdou dolů, dupl okamžitě na brzdu a nedostal se tak s kamionem až přímo na koleje. Velmi dobře zafungovalo také zabezpečovací zařízení, které po problému se závorami na přejezdu zastavilo vlakovou dopravu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na železničním koridoru u Studénky došlo k přerušení vlakového provozu zhruba na 15 minut. Řidiči byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem."

Na přejezd vjel řidič v pondělí 28. března v 11:18 hodin.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Policisté z dopravního inspektorátu Nový Jičín zaevidovali protiprávní jednání, řidiči udělili kauci ve výši 5.000,- Kč, kterou na místě zaplatil a celou věc oznámí místně příslušnému správnímu orgánu k projednání."

Policisté zároveň upozorňují řidiče, aby byli na přejezdech velmi opatrní.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Znovu apelujeme na dodržování pravidel silničního provozu. Dbejte na bezpečnost vaší i druhých. Jakmile se rozsvítí červená signalizační světla u železničního přejezdu, respektujte ho, zastavte a nepodceňujte situaci. Stačí okamžik a může se stát tragédie."
Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail