Hazardér za volantem, houkání, brzy a pak silná rána. V Oticích se srazil vlak s kamionem

Další hazardér s lidskými životy vjel s kamionem na železniční přejezd rovnou pod rozjetý osobní vlak. Strojvedoucí už nedokázal střetu zabránit. Rána byla tak silná, že vlak vykolejil a kamion se převrátil na bok. Celkem 10 lidí bylo zraněno.

Houkání vlaku, pískání brzd a pak náraz, skřípění plechů, hromový rachot a najednou ticho. Tak popisovali svědci středeční nehodu kamionu s vepřovým masem a vlaku plného lidí na nechráněném železničním přejezdu v Oticích Rybníčkách na Opavsku. Na místo vyrazili záchranáři z celého okolí. Na místo bylo 10 zraněných. "Na místě jsme ošetřovali 10 zraněných. Z toho bylo 8 cestujících, strojvedoucí i řidič kamionu. Jednalo se o 5 mužů a 5 žen. Všichni byli při vědomí, mimo ohrožení života," popisuje mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Zdravotníkům v první fází pomáhali i hasiči. Později už ale měli jiné úkoly a dokonce řídili na místě i dopravu.  "Potom jsme nakolejili vykolejený vlak, to zabralo několik hodin a potom jsme na kola postavili i nákladní auto," uvádí mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Policisté i pracovníci Drážní inspekce okamžitě zahájili pátrání po příčinách srážky. Je ale pravděpodobné, že řidič kamionu ignoroval značku Stůj, dej přednost v jízdě. "Tento přejezd je zabezpečen pouze výstražným křížem, který je doplněn značkou STOP. V tuto chvíli nedokážeme všechny příčiny popsat, nicméně u většiny nehod na železničních přejezdech je odpovědnost na straně řidiče," říká mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Celková škoda je asi 6 milionů korun. Z toho 4 a půl milionu na kamionu a zbytek na vlaku. Doprava byla na trati obnovena až po třetí hodině ráno. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků