Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřbitov v Butovicích lemuje místo drátů kamenná zeď, zatím alespoň ze dvou stran

  • Studénka,

Hřbitov v Butovicích, místní části Studénky, obepíná ze dvou stran nová kamenná zeď. Nahradila staré, místy už rozbité pletivo. Stavbu zděného plotu kolem pohřebního místa si ale vyžádali i občané.

Původně lemoval hřbitov v Butovicích drátěný plot. Zub času už v něm na několika místech vytvořil trhliny a stejně jej pracovníci museli svěsit kvůli provedení plánované údržby zeleně. Posledním argumentem pro jeho výměnu za kamenný pak bylo přání obyvatel.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Řekněme, že souběžně v tu chvíli probíhalo jednání o participativním rozpočtu, kdy jeden z těch návrhů občanů byl, aby se ten plot udělal nový a aby byl kamenný nebo zděný tak, aby to působilo celkově více tím pietním dojmem.”

Se hřbitovem sousedí pozemek, který jeho vlastníci používají k zemědělské činnosti, včetně chovu koní a ovcí. Vedení radnice pak rozhodlo, že postaví plot ne z participativního, ale ze standardního rozpočtu.

Gabriela Dlábková, správkyně hřbitova: “Je to tady veliká změna, já myslím, že ten plot tomu dodal takovou atmosféru. V neposlední řadě si myslím, že alespoň babičky nemají strach, že jim někdo ukrade jejich dušičkovou výzdobu.”

Nový plot ale zatím není v zadní části hřbitova. Důvodem jsou plány města na rozšíření pohřebního místa.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru údržby majetku, MěÚ Studénka: “Pozemek za tím plotem vzadu už je vykoupený, zpracováváme projekt.”

Ten teprve vyřeší, zda nový hřbitov bude součástí toho stávajícího nebo bude samostatně oplocený.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy