Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejskařům přednášel ve Studénce jeden z nejlepších trenérů zvířat

Studénka |

Chovatelé psů ve Studénce měli možnost vyslechnout si jedinečnou přednášku na téma moderní výcvik zvířat. Předstoupil před ně jeden z nejzkušenějších trenérů psů nejen v České republice.

Sál Dělnického domu plně obsadili chovatelé psů, přišli si vyslechnout přednášku Jiřího Ščučky, jednoho z nejzkušenějších trenérů zvířat nejen v rámci České republiky. Tuto veřejnou lekci moderní výchovy a výcviku psů spolupořádal Sportovní klub policie Ostrava, jehož oddíl kynologie má své zázemí na cvičišti Radar právě ve Studénce.

Jiří Ščučka, trenér psů: “Hlavní myšlenkou bylo seznámit lidi s tím, kam se za posledních zhruba čtyřicet let vůbec posunul přístup ke zvířatům, ke psům, domácím mazlíčkům, a to především vzhledem k jejich výchově. Jak je správně vychovávat, jak je správně trénovat, aby obě dvě strany byly maximálně spokojené.”
Petr Kozák, oddíl sportovní kynologie: “My se tady na našem cvičáku na Radaru snažíme právě tento směr již několik let zavádět. Při tom moderním tréninku jde především o to, aby to, co chceme po psovi, aby ten pes dělal rád a sám to chtěl dělat, aby ten pes si víceméně myslel, že to vymyslel sám.”
Jiří Ščučka, trenér psů: “Ten základní rozdíl je v tom, že ten starý systém je postavený na trestech. To znamená na tom, že jestliže ten pes neudělá to, co chceme, jestliže nám něco provede, co se nám nelíbí, tak ho z toho obviňujeme. Myslíme si, že to je jeho vina, že to je špatná povaha. My už dneska mnohem víc víme, že na nás záleží, jak ten pes chápe náš svět, a jak ho připravíme na to soužití s tím člověkem. A více si uvědomujeme že pes je trošičku jako malé dítě. A když budeme mít malé tříleté dítě, taky ho nemůžeme činit zodpovědné za to, že třeba spadne do bazénu.”

Jiří Ščučka byl psovodem železniční, pořádkové a kriminální policie. Později si založil soukromou výcvikovou školu, cvičil psy pro armádu a policii po celém světě, byl prvním soukromým trenérem psů pro neslyšící a nevidomé v České republice.

návštěvníci přednášky:
“Já s panem Ščučkou spolupracuji už nějakou dobu a mě celý ten proces toho tréninku, který on tady prezentuje, strašně zaujal, strašně mi to změnilo celý život.”
“Přišla jsem, abych získala nové informace nejlepšího výcvikáře, jakého znám, od pana Jiřího Ščučky.”
“Chtěl jsem zasvětit syn, poroto že má fenku pitbula, a rád bych, aby z ní byl pořádný pes.”
“Rád bych zjistil, co udělat třeba proto, aby mě přestala tahat na vodítku.”
Petr Kozák, oddíl sportovní kynologie: “Kynologie jako taková, to je skupina lidí, v jistých ohledech samozřejmě zvláštní, ale jako každá skupina má mezi sebou taky také lidi, na které si ostatní stěžují, kteří nechávají na ulici po svých psech nepořádek a tak podobně. Tady, bohužel, jsou mezi námi i takoví, ale my se snažíme právě tou osvětou také říct, že je potřeba ohleduplnosti vůči ostatním lidem, abychom si mohli náš koníček lépe užívat.”

Kynologie ve Studénce má hlubokou historii, sahá do roku 1969, a mnoho chovatelů tak využilo možnost výcviku svých psů ve zdejším výcvikovém areálu.

Nahlásit chybu


K tématu

Komplexní rekonstrukce Dělnického domu nezačne, důvody jsou ekonomické

4. července 2023 15:26 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka ustupuje od záměru rekonstrukce Dělnického domu v hodnotě zhruba 90 milionů korun. Rozhodli o tom zastupitelé na mimořádné schůzi. Důvody jsou zejména ekonomické.

Zastupitelé Studénky rozhodovali o Dělnickém domě, rekonstrukce za devadesát milionů nebude

4. července 2023 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka ustupuje od záměru rekonstrukce Dělnického domu v hodnotě zhruba 90 milionů korun. Rozhodli o tom zastupitelé na mimořádné schůzi. Důvody jsou zejména ekonomické.

Archivář připomněl osudový rok i v dějinách Studénky

8. listopadu 2023 7:50 | Studénka | Petra Dorazilová

Rok 1938 a jeho vliv na život tehdejších obyvatel Butovic a Studénky. I to bylo obsahem přednášky, která se konala ve Vagonářském muzeu. Osudové události tu připomněl historik novojičínského státního okresního archivu.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Školáci vyzpovídali pamětníky moderních dějin a doplnili archiv Post Bellum

Čtyři novojičínské základní školy se zapojily do projektu společnosti Post Bellum “Příběhy našich sousedů”. Žáci vyzpovídali pamětníky a z jejich vzpomínek vytvořili rozhlasovou reportáž. Tu prezentovali před publikem v aule radnice.

Poskytnout první pomoc se ve Studénce učily i pětileté děti

24. května 2024 16:52 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Zavázat rozbité koleno, ošetřit popáleninu a další základy první pomoci se v rodinném centru učily děti ve věku od pěti let. Proškolení této jednotky malých záchranářů trvalo téměř dvě hodiny.

Tamburaši zazářili na jarním koncertu v Dělnickém domě

24. května 2024 7:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Sál Dělnického domu zaplnili příznivci hudby, která se line z drnkacích nástrojů. Konal se tu tradiční jarní koncert Tamburašského souboru Brač. Ten ve Studénce funguje více než 110 let.

Studénka má tým mladých proškolených záchranářů

Zavázat rozbité koleno, ošetřit popáleninu a další základy první pomoci se v rodinném centru ve Studénce učily děti ve věku od pěti let. Proškolení této jednotky malých záchranářů trvalo téměř dvě hodiny.

Novojičínští školáci doplnili svými reportážemi svědectví paměti národa

Čtyři novojičínské základní školy se zapojily do projektu společnosti Post Bellum “Příběhy našich sousedů”. Žáci vyzpovídali pamětníky moderních dějin a z jejich vzpomínek vytvořili rozhlasovou reportáž. Tu prezentovali v aule radnice.

Rukama restaurátorů prochází další pětice čestných hrobů, je mezi nimi i kulturní památka

22. května 2024 15:46 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na místním hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Pejskařům přednášel ve Studénce jeden z nejlepších trenérů zvířat
Vydáno 27. dubna 2023 13:31, Studénka, Petra Dorazilová
Chovatelé psů ve Studénce měli možnost vyslechnout si jedinečnou přednášku na téma moderní výcvik zvířat. Předstoupil před ně jeden z nejzkušenějších trenérů psů nejen v České republice.

Sál Dělnického domu plně obsadili chovatelé psů, přišli si vyslechnout přednášku Jiřího Ščučky, jednoho z nejzkušenějších trenérů zvířat nejen v rámci České republiky. Tuto veřejnou lekci moderní výchovy a výcviku psů spolupořádal Sportovní klub policie Ostrava, jehož oddíl kynologie má své zázemí na cvičišti Radar právě ve Studénce.

Jiří Ščučka, trenér psů: “Hlavní myšlenkou bylo seznámit lidi s tím, kam se za posledních zhruba čtyřicet let vůbec posunul přístup ke zvířatům, ke psům, domácím mazlíčkům, a to především vzhledem k jejich výchově. Jak je správně vychovávat, jak je správně trénovat, aby obě dvě strany byly maximálně spokojené.”
Petr Kozák, oddíl sportovní kynologie: “My se tady na našem cvičáku na Radaru snažíme právě tento směr již několik let zavádět. Při tom moderním tréninku jde především o to, aby to, co chceme po psovi, aby ten pes dělal rád a sám to chtěl dělat, aby ten pes si víceméně myslel, že to vymyslel sám.”
Jiří Ščučka, trenér psů: “Ten základní rozdíl je v tom, že ten starý systém je postavený na trestech. To znamená na tom, že jestliže ten pes neudělá to, co chceme, jestliže nám něco provede, co se nám nelíbí, tak ho z toho obviňujeme. Myslíme si, že to je jeho vina, že to je špatná povaha. My už dneska mnohem víc víme, že na nás záleží, jak ten pes chápe náš svět, a jak ho připravíme na to soužití s tím člověkem. A více si uvědomujeme že pes je trošičku jako malé dítě. A když budeme mít malé tříleté dítě, taky ho nemůžeme činit zodpovědné za to, že třeba spadne do bazénu.”

Jiří Ščučka byl psovodem železniční, pořádkové a kriminální policie. Později si založil soukromou výcvikovou školu, cvičil psy pro armádu a policii po celém světě, byl prvním soukromým trenérem psů pro neslyšící a nevidomé v České republice.

návštěvníci přednášky:
“Já s panem Ščučkou spolupracuji už nějakou dobu a mě celý ten proces toho tréninku, který on tady prezentuje, strašně zaujal, strašně mi to změnilo celý život.”
“Přišla jsem, abych získala nové informace nejlepšího výcvikáře, jakého znám, od pana Jiřího Ščučky.”
“Chtěl jsem zasvětit syn, poroto že má fenku pitbula, a rád bych, aby z ní byl pořádný pes.”
“Rád bych zjistil, co udělat třeba proto, aby mě přestala tahat na vodítku.”
Petr Kozák, oddíl sportovní kynologie: “Kynologie jako taková, to je skupina lidí, v jistých ohledech samozřejmě zvláštní, ale jako každá skupina má mezi sebou taky také lidi, na které si ostatní stěžují, kteří nechávají na ulici po svých psech nepořádek a tak podobně. Tady, bohužel, jsou mezi námi i takoví, ale my se snažíme právě tou osvětou také říct, že je potřeba ohleduplnosti vůči ostatním lidem, abychom si mohli náš koníček lépe užívat.”

Kynologie ve Studénce má hlubokou historii, sahá do roku 1969, a mnoho chovatelů tak využilo možnost výcviku svých psů ve zdejším výcvikovém areálu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000036934/pejskarum-prednasel-ve-studence-jeden-z-nejlepsich-treneru-zvirat