Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Advent zahájily tradiční Vánoční trhy

V Ludgeřovicích zahájili advent Vánočními trhy a rozsvícením stromu na Menšíkově louce.

K začátku adventního času patří už mnoho let tradiční Vánoční jarmark, který zve návštěvníky do prostor Obecního domu v Ludgeřovicích, aby si zde nakoupili vánoční dárky či dekorace a také se začali pomalu ladit na svátenční notu.

„Dneska víme, že je to první adventní den kdy se tady potkáme skutečně celá vesnice.“ chválí akci starosta  Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

Tato akce patří ke koloritu předvánočního času v Ludgeřovicích a pořádá se vždy na začátku adventu.

„Ta tradice je od roku 2005, kdy se tady v Obecním domě konaly první Vánoční trhy.“ říká organizátorka akce Vlasta Bortlíková z Obecního úřadu Ludgeřovice.

Své zboží zde letos nabízelo 26 prodejců, z nichž asi polovinu tvořili ti místní. Na pultech měli vystaveny svícny,keramiku, adventní věnce, jmelí, ozdoby nebo také malované šátky, šperky či nejrůznější dobroty.

Mezi stánky bylo po celý den živo. Lidé si sem většinou přišli pro vánoční dekorace a pak také pro dárky.

 „Kvůli atmosféře jsme se přišli podívat a určitě si koupíme adventní věnec. A snad i nějaké dárky." plánovala jedna z návštěvnic.

Atmosféru blížících se vánočních svátků dokonale obsáhlo i vystoupení dětí z mateřské školy, které na pódiu recitovaly, zpívaly i tančily.

Do tmy se pak o prvním adventním víkendu rozzářil na Menšíkově louce také ozdobený vánoční strom. Tuto akce si nenechaly ujít  stovky lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy