Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Letošní investice: hasičárna, školka i křižovatka

V tomto roce se v Ludgeřovicích opraví hasičská zbrojnice, rozroste se MŠ na Hlučínské ulici a vybuduje se křižovatka ulic Hlučínská a Markvartovická se přebuduje na kruhový objezd.

Obec Ludgeřovice bude v letošním roce hospodařit se sto milionovým vyrovnaným rozpočtem.

„Něco bude z vlastních peněz, na něco máme získanou dotaci. Takže ty prostředky jsou nachystány řádově v objemu 20 mil korun." doplnil starosta obce Daniel Havlík (ČSSD).

Nejdůležitější investicí letošního roku bude oprava hasičské zbrojnice. O její rekonstrukci usiluje obec už několik let. Až nyní se podařilo získat čtyři a půl milionovou dotaci z celkové částky 11 milion korun.

„To je budova postavená v minulém století v rámci akce Z. Nebyla podsklepená, stavba není izolovaná. Dnes  tam zatéká, ta stavba je hodně podmočená.“ konstatoval  Havlík.

Současná budova zbroznice se rozroste: přibudou garážová stání pro hasičskou techniku a také šatna a odpočinková místnost pro záchranáře, která nyní v objektu chybí. Nyní se dokončuje projektová dokumetnace tak, aby se s opravami mohlo začít ještě letos.

Další důležitou investicí bude také přístavba mateřské školy na Hlučínské ulici. Přestože jsou v Ludgeřovicích čtyři takováto zařízení, jejich počet nedostačuje.

„Lze předpokládat, že počet obyvatel bude dál narůstat, především mladé rodiny. Takže dnes řešíme přístavbu jednoho oddělení, ale ten stav není konečný.“ předvídá starosta.

Vedení obce zvažuje ještě postavení další mateřské školy. Ta by mohla stát třeba v lokalitě U Rybníků, kde se prodávají parcely pro výstavbu rodinných domů. Své majitele tady už má 25 pozemků z 36.

Řidiči se budou muset připravit na dopravní omezení, které si vyžádá rekonstrukce okružní křižovatky na ulicích Markvartovická a Hlučínská. Opravu bude devíti miliony korun financovat Moravskoslezský kraj. Obec pak vybuduje chodníky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy