Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​MŠ Hlučínská se rozšíří o novou třídu

Už na jaře začne přestavba MŠ Hlučínská. Na zahradě vyroste nový pavilon. Kvůli stavebním pracím bude muset být provoz mateřské školy omezený.

Mateřskou školu na Hlučínské ulici čeká přestavba. Toto zařízení už mnoho let bojuje s nedostatkem místa. Ve dvoupodlažní vile je využité každé místečko. Další prostory školka získá stavbou nového pavilonu. Ten vyroste během následujících měsíců hned vedle stávajícího objektu mateřské školy.

„Přístavba nám vytvoří další velkou třídu, ve které budou mít děti jídelnu a výdejnu stravy. Zároveň bude sloužit jako herna a po obědě jako ložnice,“ popisuje Margit Hvizdáková, 

Nyní jsou v budově k dispozici dvě třídy. V každém podlaží je jedna. Dohromady mateřskou školu navštěvuje 56 dětí. Pro výuku i hraní je tady důmyslně upravený každý kout.

„Tady v těchto půdních prostorách byla vytvořená nejrůznější zákoutí, kde si děti velmi rády hrají, protože tady mají pocit většího soukromí,“ popisuje učitelka Irena Šustková.

O tuto mateřskou školu je v obci velký zájem. Každoročně sem přijde k zápisu okolo tří desítek dětí. Přijmout tady mohou kvůli omezené kapacitě zhruba polovinu. Přednost dostávají většinou starší děti a pak předškoláci, kteří mají docházku do mateřské školy povinnou.

Stavba nového pavilonu na zahradě by měla začít na jaře. Vedení mateřské školy předpokládá, že bude muset v průběhu stavby omezit stávající provoz.

Nahlásit chybu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail