Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Ludgeřovice přispějí na výměnu kotle 5%

Občané Ludgeřovic, kteří získají kotlíkovou dotaci od Moravskoslezského kraje, mohou počítat také s pěti procentní podporou obce. Ta může činit až 7500 Kč.

Zájemci o výměnu starého kotle za ekologicky přijatelnější model mohou stále ještě žádat krajský úřad o dotaci. Z celkové částky 900 milionů korun jsou prozatím vyčerpány tři čtvrtiny. Zatímco v 1. výzvě využila příspěvku necelá padesátka žadatelů z Ludgeřovic, v aktuální druhé výzvě druhé jich uspělo už 78. Podle starosty obce většina domkařů topí ekologicky.

„Troufám si odhadnout že, zhruba stovka z 1320 nemovitostí, které máme v obci, topí tuhými palivy celou zimu,"  domnívá se Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic.

Zájemci o výměnu starého kotle mohou podat žádost elektronicky a využít tak dotace na kvalitnější kotel. Příspěvek začíná na 75 % pořizovací ceny.

„Nejvyšší podpora je na tepelná čerpadla, na automatické kotle na biomasu a dále na kotle na dřevo s ručním přikládáním. Míra podpory je až 80%,“ dodává Jan Krkoška ( ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

K této částce může občan Ludgeřovic získat ještě 5% příspěvek obce. Stejně, jako v posledních dvou letech i nyní na něj obec ve svém rozpočtu vyčlenila 300 000 korun. Stačí předložit potřebné dokumenty.

„Je to samozřejmě smlouva o poskytnutí dotace, chceme vidět faktury, že ta dotace byla čerpána. Lidé nám donesou v podatatě to, co už přineslii na Moravskoslezský kraj,“ popisuje Havlík.

Peníze jsou pak žadatelům vypláceny neprodleně poté, co výše dotace posoudí obecní rada.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků